Reklama
reklama

Na Brněnsku se zřítil dům

Kromě popadaných stromů a větví museli v těch dnech řešit hasiči ještě závažnější pády. V Mikulčicích se částečně zřítil přízemní dům. Hasiči zajišťovali nestabilní štítovou zeď.

Ta se zřítila v úterý o půl desáté večer do půdního prostoru a částečně i do dvora. Dům se vlivem pádu celý naklonil do ulice. „Hasiči, kteří přijeli na místo během deseti minut, povolali pohotovost plynáren, statika a speciální jednotku z Brna s výbavou na stabilizaci sutin a zřícených budov,“ popsal mluvčí hasičů David Jirouš.

Technik odpojil objekt od plynu a statik po provedeném průzkumu nařídil zajištění objektu pomocí pažení tak, aby se dům nemohl zřítit.

Krátce po půlnoci si dům převzal majitel.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny...
19.08.2017 - 09:10
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Komentáře