Reklama
reklama

Na Brněnsku se zřítil dům

Kromě popadaných stromů a větví museli v těch dnech řešit hasiči ještě závažnější pády. V Mikulčicích se částečně zřítil přízemní dům. Hasiči zajišťovali nestabilní štítovou zeď.

Ta se zřítila v úterý o půl desáté večer do půdního prostoru a částečně i do dvora. Dům se vlivem pádu celý naklonil do ulice. „Hasiči, kteří přijeli na místo během deseti minut, povolali pohotovost plynáren, statika a speciální jednotku z Brna s výbavou na stabilizaci sutin a zřícených budov,“ popsal mluvčí hasičů David Jirouš.

Technik odpojil objekt od plynu a statik po provedeném průzkumu nařídil zajištění objektu pomocí pažení tak, aby se dům nemohl zřítit.

Krátce po půlnoci si dům převzal majitel.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře