Reklama
reklama

Mladík obral důchodkyni s holí o pět set korun. Peníze utratil za benzín

Napadnout důchodkyni, která šla za pomoci hole po chodníku v Kuřimi na Brněnsku, se nestyděl  dvacetiletý mladík. Za necelou pětistovku, kterou měla v ukradené kabelce, koupil benzín.

Procházku v podvečer v polovině prázdnin bude mít natrvalo vrytou do paměti dvaasedmdesátiletá seniorka z Kuřimi. Žena, která k chůzi musí používat francouzskou hůl, byla v Popkově ulici přepadena neznámým mužem. Ten jí vytrhl z ruky kabelku, v níž měla peněženku s necelou pětistovkou. Přitom žena upadla na zem a nešťastně se zranila.

Případ se kriminalistům podařilo během dvou měsíců vyřešit. „Pachatelem je dvacetiletý mladík, který spolu se svými známými náhodně projížděl městem. Prý potřebovali peníze a důchodkyně se jim zdála jako snadná oběť,“ uvedl mluvčí policie Bohuslav Malašek.

Důležitou roli při dopadení mladíka sehrálo osobní auto Opel, kterým pachatel se svými kamarády do Kuřimi přijel. Právě s tímto autem vyrazila partička do Tišnova, kde je tamní policisté podezřelé auto i s posádkou kontrolovali.

Partička po přepadení seniorky s autem daleko nedojala. Kousek za Kuřimí jim došel benzín. Museli tedy pěšky na benzínku, kde všechny získané peníze utratili za benzín.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Komentáře