Reklama
reklama

Mladík obral důchodkyni s holí o pět set korun. Peníze utratil za benzín

Napadnout důchodkyni, která šla za pomoci hole po chodníku v Kuřimi na Brněnsku, se nestyděl  dvacetiletý mladík. Za necelou pětistovku, kterou měla v ukradené kabelce, koupil benzín.

Procházku v podvečer v polovině prázdnin bude mít natrvalo vrytou do paměti dvaasedmdesátiletá seniorka z Kuřimi. Žena, která k chůzi musí používat francouzskou hůl, byla v Popkově ulici přepadena neznámým mužem. Ten jí vytrhl z ruky kabelku, v níž měla peněženku s necelou pětistovkou. Přitom žena upadla na zem a nešťastně se zranila.

Případ se kriminalistům podařilo během dvou měsíců vyřešit. „Pachatelem je dvacetiletý mladík, který spolu se svými známými náhodně projížděl městem. Prý potřebovali peníze a důchodkyně se jim zdála jako snadná oběť,“ uvedl mluvčí policie Bohuslav Malašek.

Důležitou roli při dopadení mladíka sehrálo osobní auto Opel, kterým pachatel se svými kamarády do Kuřimi přijel. Právě s tímto autem vyrazila partička do Tišnova, kde je tamní policisté podezřelé auto i s posádkou kontrolovali.

Partička po přepadení seniorky s autem daleko nedojala. Kousek za Kuřimí jim došel benzín. Museli tedy pěšky na benzínku, kde všechny získané peníze utratili za benzín.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře