Reklama
reklama

Mladík obral důchodkyni s holí o pět set korun. Peníze utratil za benzín

Napadnout důchodkyni, která šla za pomoci hole po chodníku v Kuřimi na Brněnsku, se nestyděl  dvacetiletý mladík. Za necelou pětistovku, kterou měla v ukradené kabelce, koupil benzín.

Procházku v podvečer v polovině prázdnin bude mít natrvalo vrytou do paměti dvaasedmdesátiletá seniorka z Kuřimi. Žena, která k chůzi musí používat francouzskou hůl, byla v Popkově ulici přepadena neznámým mužem. Ten jí vytrhl z ruky kabelku, v níž měla peněženku s necelou pětistovkou. Přitom žena upadla na zem a nešťastně se zranila.

Případ se kriminalistům podařilo během dvou měsíců vyřešit. „Pachatelem je dvacetiletý mladík, který spolu se svými známými náhodně projížděl městem. Prý potřebovali peníze a důchodkyně se jim zdála jako snadná oběť,“ uvedl mluvčí policie Bohuslav Malašek.

Důležitou roli při dopadení mladíka sehrálo osobní auto Opel, kterým pachatel se svými kamarády do Kuřimi přijel. Právě s tímto autem vyrazila partička do Tišnova, kde je tamní policisté podezřelé auto i s posádkou kontrolovali.

Partička po přepadení seniorky s autem daleko nedojala. Kousek za Kuřimí jim došel benzín. Museli tedy pěšky na benzínku, kde všechny získané peníze utratili za benzín.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře