Reklama
reklama

Mezi Ivančicemi a Polánkou otevřeli novou silnici. Sedm kilometrů stálo 77 milionů

Na novou silnici mezi Ivančicemi a Polánkou, která měří sedm kilometrů, vjeli dnes dopoledne první řidiči. Silnice II/152, na které se uvedený úsek nachází, patří k dopravně významným silničním tahům Jihomoravského kraje. Hejtman Michal Hašek při otevření silnice ocenil koordinaci s investicemi měst Moravský Krumlov a Ivančice, která se finančně podílela na výstavbě nových chodníků, domovních přípojek, přeložek inženýrských sítí či výstavbě nové kanalizace.

Rekonstrukce silnice „II/152 Ivančice – Polánka“ byla zahájena v březnu 2013. V průběhu roku 2013 byla dokončena komplexní úprava v průtahu Ivančic, místní částí Němčice, v délce 690 metrů a navazující úsek silnice do Polánky v délce 5 140 metrů.  Rozestavěn zůstal silniční úsek v Polánce v délce 1 290 metrů včetně nové okružní křižovatky. V průtahu Polánkou ve směru na Hrotovice byl  průjezd  v průběhu zimního období obnoven. Stavební práce byly opět zahájeny v měsíci březnu 2014. Celková délka nově rekonstruované silnice je 7,12 km.

„Jedná se o další z řady velkých dopravních staveb, které Jihomoravský kraj v letošním roce realizuje. Velmi mne těší, že tak jako v jiných případech, se zde podařilo při její realizaci výrazně ušetřit. Díky otevřenému výběrovému řízení na této silnici představuje rozdíl mezi předpokládanou cenou a výslednou 40 procent,“ řekl hejtman Hašek.

Rekonstrukce silnice v zástavbě byla koordinovány s investicemi měst Ivančice a Moravský Krumlov. V Ivančicích, místní části Němčice, město v předstihu provedlo výstavbu nové splaškové kanalizace. V Polánce město Moravský Krumlov v souběhu se stavebními pracemi na silnici zajistilo stavbu nové splaškové kanalizace.

Obě města se finančně podílela na výstavbě nových chodníků, domovních přípojek, ale i přeložek inženýrských sítí či na výstavbě nové dešťové kanalizace.

Celkové náklady na stavbu nové silnice byly 77 milionů korun. Rekonstrukci silnice finančně podpořily i fondy Evropské unie, a to dotací ve výši 85 % způsobilých výdajů, tedy ve váši 57 milionů korun. 

"Dokončená stavba splňuje stanovené bezpečnostní standardy. Ke zlepšení plynulosti provozu jistě přispěje i nově vybudovaná okružní křižovatka silnic  II/152 a II/413," uvedl Jan Zouhar ze Správy a údržby silnic.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře