Reklama
reklama

Mezi Ivančicemi a Polánkou otevřeli novou silnici. Sedm kilometrů stálo 77 milionů

Na novou silnici mezi Ivančicemi a Polánkou, která měří sedm kilometrů, vjeli dnes dopoledne první řidiči. Silnice II/152, na které se uvedený úsek nachází, patří k dopravně významným silničním tahům Jihomoravského kraje. Hejtman Michal Hašek při otevření silnice ocenil koordinaci s investicemi měst Moravský Krumlov a Ivančice, která se finančně podílela na výstavbě nových chodníků, domovních přípojek, přeložek inženýrských sítí či výstavbě nové kanalizace.

Rekonstrukce silnice „II/152 Ivančice – Polánka“ byla zahájena v březnu 2013. V průběhu roku 2013 byla dokončena komplexní úprava v průtahu Ivančic, místní částí Němčice, v délce 690 metrů a navazující úsek silnice do Polánky v délce 5 140 metrů.  Rozestavěn zůstal silniční úsek v Polánce v délce 1 290 metrů včetně nové okružní křižovatky. V průtahu Polánkou ve směru na Hrotovice byl  průjezd  v průběhu zimního období obnoven. Stavební práce byly opět zahájeny v měsíci březnu 2014. Celková délka nově rekonstruované silnice je 7,12 km.

„Jedná se o další z řady velkých dopravních staveb, které Jihomoravský kraj v letošním roce realizuje. Velmi mne těší, že tak jako v jiných případech, se zde podařilo při její realizaci výrazně ušetřit. Díky otevřenému výběrovému řízení na této silnici představuje rozdíl mezi předpokládanou cenou a výslednou 40 procent,“ řekl hejtman Hašek.

Rekonstrukce silnice v zástavbě byla koordinovány s investicemi měst Ivančice a Moravský Krumlov. V Ivančicích, místní části Němčice, město v předstihu provedlo výstavbu nové splaškové kanalizace. V Polánce město Moravský Krumlov v souběhu se stavebními pracemi na silnici zajistilo stavbu nové splaškové kanalizace.

Obě města se finančně podílela na výstavbě nových chodníků, domovních přípojek, ale i přeložek inženýrských sítí či na výstavbě nové dešťové kanalizace.

Celkové náklady na stavbu nové silnice byly 77 milionů korun. Rekonstrukci silnice finančně podpořily i fondy Evropské unie, a to dotací ve výši 85 % způsobilých výdajů, tedy ve váši 57 milionů korun. 

"Dokončená stavba splňuje stanovené bezpečnostní standardy. Ke zlepšení plynulosti provozu jistě přispěje i nově vybudovaná okružní křižovatka silnic  II/152 a II/413," uvedl Jan Zouhar ze Správy a údržby silnic.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře