Reklama
reklama

Lidé z Kuřimi mohou díky aplikaci v mobilu sami upozornit na problémy města

Od tohoto týdne byla na webu města Kuřimi spuštěna aplikace Kuřim v mobilu. Tato oficiální aplikace města nyní umožní občanům rychlý přístup ke kalendáři akcí, aktualitám, úřední desce, kontaktům a životním situacím. Díky tomu budou mít vše důležité stále při ruce, nezmeškají žádnou důležitou akci a kontakty na radnici budou mít vždy přímo v telefonu. V mapě oznámení se dozví také o plánovaných odstávkách energií nebo dopravních omezeních.

Životní úroveň ve městě pak mohou sami lidé vylepšit zasíláním požadavků přímo z aplikace Události nad mapou. Tato aplikace má dvě části: Oznámení nad mapou a Požadavky občanů.

V sekci Oznámení nad mapou tak nyní mají občané města možnost být aktuálně informovaní o právě probíhajícím dění ve městě, jako jsou uzavírky, objížďky, čištění komunikací nebo také o přerušení dodávky elektrické energie nebo vody.

V sekci Požadavky občanů pak mohou sami občané zasílat aktuální upozornění pracovníkům města, která se týkají například neuklizeného chodníku, nefungujícího veřejného osvětlení, nevyvezených kontejnerů nebo i rušení nočního klidu.

V současné době jsou aplikace dostupné pro operační systém Android (od verze 4.0), ale postupně bude uvolněna i pro operační systémy iOS a Windows Phone.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
V sobotu 14. 7. zahájí v Brně provoz nové středisko RETRO-USE na adrese Francouzská 36. Podobné zařízení ve Škrobárenské ulici v Brně-Černovicích, které fungovalo od roku 2016, ke stejnému dni...
14.07.2018 - 08:45
Současná situace s městskou hromadnou dopravou v Brně se nezlepší. Naopak. Brňané mohou očekávat další výluky. Od půlnoci 16. července 2018 do 27. července 2018 přestanou jezdit tramvaje mezi...
13.07.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Úderům do hlavy ocelovými tyčemi se nevyhnul starší muž, kterého napadla trojice mladíků ve věku třináct a patnáct let. Muž v autě s pootevřeným okýnkem spal. Děti putovali do výchovného zařízení.
13.07.2018 - 11:35
Komentáře