Reklama
reklama

Lidé z Kuřimi mohou díky aplikaci v mobilu sami upozornit na problémy města

Od tohoto týdne byla na webu města Kuřimi spuštěna aplikace Kuřim v mobilu. Tato oficiální aplikace města nyní umožní občanům rychlý přístup ke kalendáři akcí, aktualitám, úřední desce, kontaktům a životním situacím. Díky tomu budou mít vše důležité stále při ruce, nezmeškají žádnou důležitou akci a kontakty na radnici budou mít vždy přímo v telefonu. V mapě oznámení se dozví také o plánovaných odstávkách energií nebo dopravních omezeních.

Životní úroveň ve městě pak mohou sami lidé vylepšit zasíláním požadavků přímo z aplikace Události nad mapou. Tato aplikace má dvě části: Oznámení nad mapou a Požadavky občanů.

V sekci Oznámení nad mapou tak nyní mají občané města možnost být aktuálně informovaní o právě probíhajícím dění ve městě, jako jsou uzavírky, objížďky, čištění komunikací nebo také o přerušení dodávky elektrické energie nebo vody.

V sekci Požadavky občanů pak mohou sami občané zasílat aktuální upozornění pracovníkům města, která se týkají například neuklizeného chodníku, nefungujícího veřejného osvětlení, nevyvezených kontejnerů nebo i rušení nočního klidu.

V současné době jsou aplikace dostupné pro operační systém Android (od verze 4.0), ale postupně bude uvolněna i pro operační systémy iOS a Windows Phone.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Metropole by měla být významným místem, ve kterém se mísí tradice s moderním, kultura s obchodem a v neposlední radě i městem, které má styl. Ta jihomoravská však o svoji osobitost v poslední době...
20.08.2017 - 08:28
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Komentáře