Reklama
reklama

Kuřim má pumptrack světových parametrů

V prostoru bývalé skládky vybudovali cyklističtí nadšenci z Kuřimi pumptrack světových parametrů. Trat je umístěna na ideálním místě na kraji města, mezi silnicí, lesem a polem. Případné akce, které zde budou pořádány, proto rozhodně nebudou nikoho rušit.

Pumptrack je nová cyklistická disciplína. „Na jedinečném typu dráhy jezdec využije “pumpování” - pohybu nahoru a dolů, jako hnací síly jízdního kola namísto šlapání. Pumptrack je výborný pro nácvik rovnováhy, ovládání a získání dovedností na jízdních kolech,“ popsal jízdu Lukáš Smrž. Jízda na Pumptracku je bezpečná a zábavná a je vhodná pro všechny věkové kategorie a úrovně dovednosti, druhů a velikosti kol. Pumptrack navíc vytváří nový směr využití kol, vytváří nové komunity, prostředí pro překlenutí generačních rozdílů mezi rodiči, dospívajícími a malými dětmi.

Kuřimský Pumptrack navrhl Tomáš Slavík, mistr světa ve 4xcrossu. Stavbu v Kuřimi podporovalo město a sdružení Hardbikers Kuřim. Město sdružení nejen poskytlo plochu, ale i peníze na úpravu povrchu bývalé skládky. „Dráhu jsme potřebovali nejdříve srovnat, pak na ni navézt hlínu a pomocí bagru a vibrační mechanizace vytvořit boule,“ vysvětlil Smrž.

Na dráhu mohou malé děti na odrážedlech i dospělí a aktivní cyklisté. Je volně přístupná. Cyklisty naučí projíždět nerovnosti, klopené zatáčky a zvýší fyzickou zdatnost. Provozní řád sdružení teprve připravuje. Při slavnostním otevření tam plánují uspořádat také závody pro děti, které by se mohly stát tradicí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře