Reklama
reklama

Kuřim má pumptrack světových parametrů

V prostoru bývalé skládky vybudovali cyklističtí nadšenci z Kuřimi pumptrack světových parametrů. Trat je umístěna na ideálním místě na kraji města, mezi silnicí, lesem a polem. Případné akce, které zde budou pořádány, proto rozhodně nebudou nikoho rušit.

Pumptrack je nová cyklistická disciplína. „Na jedinečném typu dráhy jezdec využije “pumpování” - pohybu nahoru a dolů, jako hnací síly jízdního kola namísto šlapání. Pumptrack je výborný pro nácvik rovnováhy, ovládání a získání dovedností na jízdních kolech,“ popsal jízdu Lukáš Smrž. Jízda na Pumptracku je bezpečná a zábavná a je vhodná pro všechny věkové kategorie a úrovně dovednosti, druhů a velikosti kol. Pumptrack navíc vytváří nový směr využití kol, vytváří nové komunity, prostředí pro překlenutí generačních rozdílů mezi rodiči, dospívajícími a malými dětmi.

Kuřimský Pumptrack navrhl Tomáš Slavík, mistr světa ve 4xcrossu. Stavbu v Kuřimi podporovalo město a sdružení Hardbikers Kuřim. Město sdružení nejen poskytlo plochu, ale i peníze na úpravu povrchu bývalé skládky. „Dráhu jsme potřebovali nejdříve srovnat, pak na ni navézt hlínu a pomocí bagru a vibrační mechanizace vytvořit boule,“ vysvětlil Smrž.

Na dráhu mohou malé děti na odrážedlech i dospělí a aktivní cyklisté. Je volně přístupná. Cyklisty naučí projíždět nerovnosti, klopené zatáčky a zvýší fyzickou zdatnost. Provozní řád sdružení teprve připravuje. Při slavnostním otevření tam plánují uspořádat také závody pro děti, které by se mohly stát tradicí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře