Reklama
reklama

Krádeží speciálních kolejnic k velkým penězům nepřišli

Pravděpodobně parta zlodějů opakovaně zamířila do Moravských Bránic na Brněnsku. Tam v noci na nádraží odcizila dvě čtyřmetrové doposud nenainstalované speciální kolejnice.

Naložit téměř tří metrákový kus nemohl zvládnout jeden člověk, nejspíš se tedy jednalo o partu silných mužů. Tím způsobili majiteli škodu za více než dvacet tisíc korun. „Podobou ztrátu pak způsobili před několika dny možná stejní pachatelé, když odcizili hned devět tentokráte použitých kolejnic,“ upřesnil mluvčí jihomoravské policie Bohumil Malášek.

„Zloději ale nezískali po předpokládaném prodeji ve sběrně starého železa rozhodně takový benefit. Výkupní cena za kilogram kvalitního železa se pohybuje kolem pětikoruny,“ dodal Malášek. Policisté po zlodějích pátrají.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Komentáře