Reklama
reklama

Folklorním dnem se Telnice rozloučí se svým oblíbeným farářem

Obec Telnice již několik let spolupracuje se slovenskou obcí Cífer a také s obcí Valašská Polanka, která je rodnou obcí místního faráře P. Ladislava Kozubíka. 

Právě z těchto partnerských vztahů vznikla myšlenka společného Folklorního dne, který se uskuteční v sobotu 18. července 2015 a bude rozloučením s oblíbeným místním farářem, který odchází od srpna do nového působiště na Vysočinu. V programu vystoupí cíferští i Valaši s ukázkami vlastního folkloru, za domácí se představí místní stárci s Českou besedou. Hudební doprovod obstará dechová kapela Polančanka, která je z větší části složená právě z rodiny Kozubíkových. Součástí programu bude také malý jarmark, chybět nebudou ani tradiční frgále. Všichni jsou srdečně zváni, krojovaní dvakrát!

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Komentáře