Reklama
reklama

Folklorním dnem se Telnice rozloučí se svým oblíbeným farářem

Obec Telnice již několik let spolupracuje se slovenskou obcí Cífer a také s obcí Valašská Polanka, která je rodnou obcí místního faráře P. Ladislava Kozubíka. 

Právě z těchto partnerských vztahů vznikla myšlenka společného Folklorního dne, který se uskuteční v sobotu 18. července 2015 a bude rozloučením s oblíbeným místním farářem, který odchází od srpna do nového působiště na Vysočinu. V programu vystoupí cíferští i Valaši s ukázkami vlastního folkloru, za domácí se představí místní stárci s Českou besedou. Hudební doprovod obstará dechová kapela Polančanka, která je z větší části složená právě z rodiny Kozubíkových. Součástí programu bude také malý jarmark, chybět nebudou ani tradiční frgále. Všichni jsou srdečně zváni, krojovaní dvakrát!

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
Komentáře