Reklama
reklama

Doprava u Brna se zklidní. Silnice u Olympie se otevře už ve čtvrtek

Tři a půl kilometru dlouhý silniční úsek mezi Chrlicemi, Modřicemi a Želešicemi včetně opravy šesti mostů se brzy dočká plného zprůjezdnění. Náročná rekonstrukce za 156 milionů korun začala v srpnu 2014. Část u nákupního centra bude otevřena již ve čtvrtek 29. října 2015 v 17 hodin, celá stavba pak v pondělí 2. listopadu.  

"Jsem rád, že opatření, která byla nastavena po kolapsu u Olympie, znamenala, že se žádný další už neobjevil. Chci poděkovat na prvním místě řidičům z Brna a okolí, kteří dodržovali pokyny policie a silničářů. Nejdůležitější zprávou pro řidičskou veřejnost je, že práce, které jdou za Jihomoravským krajem a naší Správou a údržbou silnic,  končí o tomto víkendu a od 2. listopadu bude obnoven provoz na celém úseku silnice II/152 Chrlice – Modřice - Želešice," uvedl hejtman Michal Hašek s tím, že klíčové mosty byly v mnohem horším stavu, než se původně předpokládalo.

Silnice vybudovaná v sedmdesátých letech minulého století spojuje dálnici D2 a rychlostní silnici R52.

"Oprava začala před rokem a žádné vážně dopravní problémy jsme nezaznamenali. Až teď. Komplikace začaly ve chvíli, kdy Ředitelství silnic a dálnic začalo s opravou dálnice D2 a D1. ŘSD s námi nekomunikuje, ale pouze oznamuje. Chci vyzvat ŘSD, aby komunikovalo a dojednávalo věci, protože objížďky, které plánují po krajských komunikacích II. a III. třídy, nám pouze oznamují, a to v nejkratší možné době před zahájením jejich akcí," upozornil náměstek hejtmana Zdeněk Pavlík.

Ten se dopisem obrátí přímo na ředitele brněnské pobočky. "Ve funkci jsem sedm let a pět let byla spolupráce s ŘSD výtečná. My jsme se informovali vzájemně, navštěvovali, společně jsme řešili problematické úseky, nebezpečná místa  a podobně. Spolupráce utichla výměnami oblastních ředitelů ŘSD a v současné době je na bodu nula," doplnil náměstek.

 Koordinace staveb bude také tématem hejtmana Michala Haška a Asociace krajů při dalším jednání na ministerstvu dopravy.

"Kauza souběhu dopravních akcí v Brně povede nejen mne, ale i Asociaci krajů k debatě s ministrem dopravy, jak vymezit pravidla ke koordinaci významných dopravních staveb,  aby žádná území v České republice nebyla dotčena tak velkou investiční činností,  respektive tím, že nedojde k úplné koordinaci mezi jednotlivými veřejnými investory," sdělil.

Co se týče projednávání dopravního značení a uzavírek, tak vždy dochází k vzájemnému informování mezi Krajským úřadem Jihomoravského kraje a Policií České republiky.

Zdroj: KÚ JmK

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře