Reklama
reklama

Dodávka srazila u Pohořelic šest studentů. Jedna dívka zemřela

Konec školního roku se nevydařil dnes v Pohořelicích, kde se stala tragická nehoda, jejíž obětí jsou středoškoláci. Okolo 16. hodiny vjel řidič dodávky do skupinky asi dvanácti studentů. Pro tři zraněné musely přiletět vrtulníky, jedna dívka bohužel při převozu do nemocnice zemřela. Zranění dalšího jsou vážná a čtyři spolužáci jsou zranění lehce. Silnice III. třídy ve směru na Ivaň byla uzavřena.

„Zatím z nezjištěných příčin srazil sedmatřicetiletý řidič dodávky na silnici skupinku studentů,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. Řidičův test na přítomnost alkoholu i drog byl negativní. Nehoda se stala v dlouhé táhlé zatáčce. Policie nehodu vyšetřuje.

"Mladá dívka utrpěla těžká zranění a za pomocí operátorky ji svědci události museli resuscitovat. První zasahující tým na místě resuscitaci převzal a u dívky se podařilo obnovit krevní oběh. I přes to byla v krtitickém stavu a vrtulník letecké záchranné služby ji za stálé péče transportoval na ARO Fakultní dětské nemocnice. Další vážně zraněný mladík měl podezření na vnitřní zranění a po ošetření byl taktéž transportován na ARO. Další čtyři zranění mladiství utrpěli zranění lehká, maximálně středně těžká. Šlo o různé povrchové poranění, pohmožděniny a drobné zlomeniny. Po ošetření byli následně transportovaní do Fakultní dětské nemocnice do Brna," uvedla k nehodě mluvčí záchranářů Barbora Zuchová.

„O nehodě a průběhu zásahu složek integrovaného záchranného systému jsem průběžně informován. Děkuji záchranářům za jejich profesionální zásah, všem zraněným dětem přeji brzké uzdravení a rodičům, aby zvládli tuto mimořádně obtížnou situaci,“ vyjádřil se k nehodě hejtman kraje Michal Hašek.

Zraněným středoškolákům je okolo sedmnácti let. S dalšími, kteří vyvázli bez zranění, na místě pracovali policejní psychologové.

Dodávka, která studenty srazila, patří Aqualandu Moravia.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře