Reklama
reklama

Dodávka srazila u Pohořelic šest studentů. Jedna dívka zemřela

Konec školního roku se nevydařil dnes v Pohořelicích, kde se stala tragická nehoda, jejíž obětí jsou středoškoláci. Okolo 16. hodiny vjel řidič dodávky do skupinky asi dvanácti studentů. Pro tři zraněné musely přiletět vrtulníky, jedna dívka bohužel při převozu do nemocnice zemřela. Zranění dalšího jsou vážná a čtyři spolužáci jsou zranění lehce. Silnice III. třídy ve směru na Ivaň byla uzavřena.

„Zatím z nezjištěných příčin srazil sedmatřicetiletý řidič dodávky na silnici skupinku studentů,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. Řidičův test na přítomnost alkoholu i drog byl negativní. Nehoda se stala v dlouhé táhlé zatáčce. Policie nehodu vyšetřuje.

"Mladá dívka utrpěla těžká zranění a za pomocí operátorky ji svědci události museli resuscitovat. První zasahující tým na místě resuscitaci převzal a u dívky se podařilo obnovit krevní oběh. I přes to byla v krtitickém stavu a vrtulník letecké záchranné služby ji za stálé péče transportoval na ARO Fakultní dětské nemocnice. Další vážně zraněný mladík měl podezření na vnitřní zranění a po ošetření byl taktéž transportován na ARO. Další čtyři zranění mladiství utrpěli zranění lehká, maximálně středně těžká. Šlo o různé povrchové poranění, pohmožděniny a drobné zlomeniny. Po ošetření byli následně transportovaní do Fakultní dětské nemocnice do Brna," uvedla k nehodě mluvčí záchranářů Barbora Zuchová.

„O nehodě a průběhu zásahu složek integrovaného záchranného systému jsem průběžně informován. Děkuji záchranářům za jejich profesionální zásah, všem zraněným dětem přeji brzké uzdravení a rodičům, aby zvládli tuto mimořádně obtížnou situaci,“ vyjádřil se k nehodě hejtman kraje Michal Hašek.

Zraněným středoškolákům je okolo sedmnácti let. S dalšími, kteří vyvázli bez zranění, na místě pracovali policejní psychologové.

Dodávka, která studenty srazila, patří Aqualandu Moravia.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře