Reklama
reklama

Chtěl splatit kamarádům dluh, než nastoupí do vězení. Proto kradl poklopy od kanálů

Takové originální vysvětlení měl pro svůj čin osmatřicetiletý muž v Lomnici na Brněnsku. Na něj ve stařičké Škodě Favorit narazili tišnovští policisté v posledních dnech, když v kufru převážel zajímavé věci.

Díky důkladné kontrole auta objevili strážníci v kufru několik litinových kanálových roštů. Okamžitě měli jasno, jak k nim řidič přišel. „To, že zmizely z tišnovských ulic jeho rukou, zloděj ani nezapíral. Celkem jich během necelých dvou měsíců odcizil jedenačtyřicet,“ popsal mluvčí jihomoravské policie Bohumil Malášek.

Muž má ale za pár dní jít za mříže kvůli jiné trestné činnosti, kterou napáchal. Přišel proto s originální výmluvou. „Penězi utrženými ve sběrně starého železa mořil dluhy u svých kamarádů. V příštích měsících prý takovou možnost mít nebude,“ dodal Malášek. Muž je nyní stíhán ještě pro krádež.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře