Reklama
reklama

Altán, operaci a přípravu na taneční soutěž zaplatil dětem z domova štědrý sponzor

Na zahradě dětského domova v Tišnově mohou nyní děti i jejich vychovatelé setkávat se, popovídat si a posedět v novém altánu. Peníze na jeho stavbu získal domov díky firmě Tyco Electronics Czech z Kuřimi, která v letošním roce poslala na účet domova částku 200 tisíc korun.

Ředitelka domova Hana Štrajtová rozdělila věnovanou částku na tři projekty. „Prvním z nich byla stavba pergoly na zahradě domova za 90 tisíc korun. Tu původní nám odnesl loni na podzim vítr. Zaplatili jsme také oční operaci jednomu z chlapců. Je to nadaný student a sportovec, kterému brýle při sportu vadily. V jeho případě se už těším, že budeme mít v domově konečně vysokoškoláka. Zbytek peněz použijeme na financování našeho tanečního projektu. Nakoupíme kostýmy, zaplatíme lekce. Za pomoc moc děkujeme, každá koruna je pro nás potřebná a mohu garantovat, že nikde neutrácíme,“ uvedla při poděkování firmě za finanční dar ředitelka domova.

Firma Tyco Electronics Czech začala spolupracovat s dětským domovem v Tišnově v roce 2011. Na konto dětského domova putoval každý rok výtěžek z prodeje vstupenek Dne pro rodinu nebo a vánočních večírků. Částka 200 tisíc korun, kterou věnovala domovu v letošním roce, pochází z firemního fondu. „Rozhodli jsme se dlouhodobě věnovat dvěma projektům. Domovu pro seniory v Žernůvce a dětskému domovu v Tišnově. A myslím, že to tak do budoucna i zůstane. Máte to tady pěkné, ale je vidět, že peníze budete v budoucnu potřebovat,“ konstatoval ředitel firmy Ctibor O. Žižka s tím, že je správné investovat do dětí a dát jim šanci zapojit se do běžného života.

V současné době bydlí v tišnovském domově 27 dětí. Nejmladší dítě má 8 let, nejstarší 19 let. Bydlí v jednotlivých bytech, o skupinku maximálně osmi děti se stará vždy dvě tety. Podmínkou umístění a péče v domově je, aby dítě chodilo do školy, studovalo. „Roční rozpočet domova je 11 milionů korun, přesto je pro nás 200 tisíc navíc velká, obrovská částka. Jsou to peníze, které mohu vzít a pořídit naráz něco nového, financovat projekt,“ dodala ředitelka Štrajtová

Tyco Electronics Czech podporuje také aktivity svých zaměstnanců. „Mnoho z nich se ve volném čase věnuje dětem a mládeži a přichází s žádostí o pomoc. A právě těmto zaměstnancům můžeme z fondu, také něco uvolnit,“ doplnila Jana Křivánková z managementu firmy.

  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Komentáře