Reklama
reklama

Zvířata v brněnském útulku mají vynikající péči i díky půl milionu korun od lidí

Od dubna 2010 do dubna 2013 zaslali lidé více než půl milionu korun útulku městské policie. Výrazně tak přispěli ke skutečnosti, že péče o opuštěná zvířata je v Brně špičková a bez nadsázky nadstandardní. "Strážníci by touto cestou rádi poděkovali všem laskavým dárcům, kteří se v minulosti rozhodli přispět na účet veřejné finanční sbírky ve prospěch útulku," uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Z celkové částky 554 495 korun putovalo rovných padesát tisíc korun na nákup veterinárních léčiv, klinických diet a zdravotnického materiálu. Více než dvě stě tisíc korun posloužilo pro pořízení krmiva pro psy a kočky.

 

I díky štědrým přispěvatelům se brněnský útulek může pochlubit prvotřídním lékařským vybavením, například nově pořízeným elektrokauterem. Tento chirurgický operační přístroj dovede díky vysokofrekvenčnímu elektrickému proudu zastavit krvácení nebo provést řez měkkými tkáněmi. Výrazně pomáhá zvířecím pacientům při mnoha operacích a nejedná se o vybavení, které by bylo v útulcích běžné. Jeho pořízení vyšlo na čtyřicet tisíc korun.

 

Obnovení se dočkala i technika nezbytná pro odchyt zatoulaných zvířat. Útulek získal za peníze ze sbírky sítě na kočky, smyčky a novou odchytovou klec na psy.

 

"Sbírku se podařilo účelně vyčerpat do posledního haléře a její vyúčtování schválil 30. května letošního roku Krajský úřad Jihomoravského kraje. . Vzhledem k pozitivnímu přístupu veřejnosti vyhlásí v letošním roce sbírku novou, předpokládaným termínem zahájení je červenec tohoto roku. Zájemci o přispění se vše včas dozvědí z internetových stránek městské policie," dodal Ghanem.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře