Reklama
reklama

Zvířata v brněnském útulku mají vynikající péči i díky půl milionu korun od lidí

Od dubna 2010 do dubna 2013 zaslali lidé více než půl milionu korun útulku městské policie. Výrazně tak přispěli ke skutečnosti, že péče o opuštěná zvířata je v Brně špičková a bez nadsázky nadstandardní. "Strážníci by touto cestou rádi poděkovali všem laskavým dárcům, kteří se v minulosti rozhodli přispět na účet veřejné finanční sbírky ve prospěch útulku," uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Z celkové částky 554 495 korun putovalo rovných padesát tisíc korun na nákup veterinárních léčiv, klinických diet a zdravotnického materiálu. Více než dvě stě tisíc korun posloužilo pro pořízení krmiva pro psy a kočky.

 

I díky štědrým přispěvatelům se brněnský útulek může pochlubit prvotřídním lékařským vybavením, například nově pořízeným elektrokauterem. Tento chirurgický operační přístroj dovede díky vysokofrekvenčnímu elektrickému proudu zastavit krvácení nebo provést řez měkkými tkáněmi. Výrazně pomáhá zvířecím pacientům při mnoha operacích a nejedná se o vybavení, které by bylo v útulcích běžné. Jeho pořízení vyšlo na čtyřicet tisíc korun.

 

Obnovení se dočkala i technika nezbytná pro odchyt zatoulaných zvířat. Útulek získal za peníze ze sbírky sítě na kočky, smyčky a novou odchytovou klec na psy.

 

"Sbírku se podařilo účelně vyčerpat do posledního haléře a její vyúčtování schválil 30. května letošního roku Krajský úřad Jihomoravského kraje. . Vzhledem k pozitivnímu přístupu veřejnosti vyhlásí v letošním roce sbírku novou, předpokládaným termínem zahájení je červenec tohoto roku. Zájemci o přispění se vše včas dozvědí z internetových stránek městské policie," dodal Ghanem.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře