Reklama
reklama

Zpověď gamblera: vím jaké to je na úplném dnu

Poker, automaty a alkohol byly dlouhá léta smyslem života dvaatřicetiletého Pavla H. Prohrál statisíce korun, ztratil práci, rozešel se s rodinou a zničil si život. Mladý muž nyní naplno přiznává, že je závislý na hazardních hrách a alkoholu. Podporuje nyní proto úsilí měst regulovat provoz výherních hracích automatů a videoloterijních terminálů.

Půl roku strávil Pavel H. v léčebně a v terapii pokračuje v brněnském A Centru, které gamblerům poskytuje odbornou péči. „Když jsem v kartách vyhrál třináct tisíc korun, strávil jsem pak nonstop dva dny v herně a naházel je do automatů,“ popisuje svoji závislost Pavel. Podstoupit léčbu se rozhodl sám. „Jednou ráno jsem se probudil v baru. Rozhodl jsem se, že nechci lhát, mít dluhy a deprese,“ říká mladý muž.

Okolo heren s automaty dnes chodí bez zájmu. Vidina zábavy, strategie a adrenalinu jej ale může kdykoliv znovu ovládnout. Proto podporuje úsilí Brna, které změnilo vyhlášku o regulaci provozu výherních hracích přístrojů a zahrnulo do ní i videoloterijní terminály. „Omezení ze strany samosprávy je důležitým faktorem v boji proti hazardu,“ myslí si také psycholožka A Centra Tereza Jančíková-Nováková.  

Největším problémem je dnes podle gamblera Pavla dostupnost hazardních her na internetu. „Zaregistrují vás zdarma, turnaje se dají hrát zdarma. Tak proč nehrát, je to snadné. Ale nebezpečné,“ varuje muž, který ví, co je to spadnout na úplné dno.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Komentáře