Reklama
reklama

Zmizelé voličské průkazy z Žabovřesk se našly. Důchodkyně je špatně orazítkovala

Všechny voličské průkazy, které se v minulém týdnu ztratily z radnice v Brně-Žabovřeskách, se našly. Nebylo jich sto, jak původně uvedlo ministerstvo vnitra, ale pět. Chybu udělala důchodkyně, která úřadu již 15 let pomáhá s přípravou voleb.

Když důchodkyně průkazy razítkovala, pět jich omylem označila místo uprostřed v pravém horním rohu. Pak nevěděla co s nimi, tak si je dala do kabelky a venku je vytrousila. "Je to prostě o lidském pochybení. Pokárala jsem ji za to. Informovala jsem již o věci magistrát. Na policii se obracet nebudeme, protože není co řešit," uvedla tajemnice radnice Lenka Uvarová.

Přestože je sada původních voličských průkazů kompletní, není platná a používat se nebude. Z preventivních důvodů jsou vydány nové průkazy. Sada vydávaná radnicí Brno-Žabovřesky je jiná než ty další od ostatních radnic; mají modrá razítka s pořadovým číslem. To zabrání záměně s původními průkazy.

Vydávání volebních průkazů začalo ve čtvrtek. Voličům umožňují hlasovat v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny i mimo své bydliště. Průkazy si nechávají vystavovat lidé, kteří budou v době voleb například na dovolené nebo na návštěvě u svých blízkých.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Komentáře