Reklama
reklama

Zmizelé voličské průkazy z Žabovřesk se našly. Důchodkyně je špatně orazítkovala

Všechny voličské průkazy, které se v minulém týdnu ztratily z radnice v Brně-Žabovřeskách, se našly. Nebylo jich sto, jak původně uvedlo ministerstvo vnitra, ale pět. Chybu udělala důchodkyně, která úřadu již 15 let pomáhá s přípravou voleb.

Když důchodkyně průkazy razítkovala, pět jich omylem označila místo uprostřed v pravém horním rohu. Pak nevěděla co s nimi, tak si je dala do kabelky a venku je vytrousila. "Je to prostě o lidském pochybení. Pokárala jsem ji za to. Informovala jsem již o věci magistrát. Na policii se obracet nebudeme, protože není co řešit," uvedla tajemnice radnice Lenka Uvarová.

Přestože je sada původních voličských průkazů kompletní, není platná a používat se nebude. Z preventivních důvodů jsou vydány nové průkazy. Sada vydávaná radnicí Brno-Žabovřesky je jiná než ty další od ostatních radnic; mají modrá razítka s pořadovým číslem. To zabrání záměně s původními průkazy.

Vydávání volebních průkazů začalo ve čtvrtek. Voličům umožňují hlasovat v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny i mimo své bydliště. Průkazy si nechávají vystavovat lidé, kteří budou v době voleb například na dovolené nebo na návštěvě u svých blízkých.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře