Reklama
reklama

Žít Brno asi přijde v Brně-středu o jeden mandát, jeho kandidáti tam nebydlí

Hnutí Žít Brno nejspíš přijde o jeden z devíti mandátů v městské části Brno-střed. V době komunálních voleb mělo totiž na kandidátní listině dva členy, kteří neměli trvalý pobyt v této městské části. Podle Svatopluka Bártíka z Žít Brno jeden člen myslel, že trvalé bydliště v Brně-střed má, druhý si ho zapomněl přehlásit.

"Tuto informaci jsme již sdělili našim koaličním partnerům a omluvili se jim. Nyní se omlouváme i vám, našim voličům," uvádí Žít Brno na svém facebookovém profilu.

O výsledku voleb musí soud rozhodnout do půli listopadu. Pokud stížnost na volby uzná, hnutí přijde o hlasy, které tito dva muži získali a asi ztratí jeden mandát. Mělo by si ale udržet těsné vítězství ve volbách a mandát pravděpodobně připadne TOP 09. Na možnou koalici mezi Žít Brno, hnutím ANO, lidovci, zelenými a TOP 09 by to tedy nemělo mít žádný vliv. Koalice by měla mít 30 mandátů ve 45členném zastupitelstvu. Starostou by měl být Martin Landa z Žít Brno.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře