Reklama
reklama

Žít Brno asi přijde v Brně-středu o jeden mandát, jeho kandidáti tam nebydlí

Hnutí Žít Brno nejspíš přijde o jeden z devíti mandátů v městské části Brno-střed. V době komunálních voleb mělo totiž na kandidátní listině dva členy, kteří neměli trvalý pobyt v této městské části. Podle Svatopluka Bártíka z Žít Brno jeden člen myslel, že trvalé bydliště v Brně-střed má, druhý si ho zapomněl přehlásit.

"Tuto informaci jsme již sdělili našim koaličním partnerům a omluvili se jim. Nyní se omlouváme i vám, našim voličům," uvádí Žít Brno na svém facebookovém profilu.

O výsledku voleb musí soud rozhodnout do půli listopadu. Pokud stížnost na volby uzná, hnutí přijde o hlasy, které tito dva muži získali a asi ztratí jeden mandát. Mělo by si ale udržet těsné vítězství ve volbách a mandát pravděpodobně připadne TOP 09. Na možnou koalici mezi Žít Brno, hnutím ANO, lidovci, zelenými a TOP 09 by to tedy nemělo mít žádný vliv. Koalice by měla mít 30 mandátů ve 45členném zastupitelstvu. Starostou by měl být Martin Landa z Žít Brno.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Komentáře