Reklama
reklama

Závěr výstavy Dotkni se vědy nabídne 3D skenování obličejů

Získat 3D model vlastního obličeje mohou zájemci, kteří přijdou na workshop výstavy Dotkni se vědy. Akce se bude konat v sobotu 21. června od desíti hodin dopoledne do dvou hodin odpoledne v prostorách Univerzitního kampusu Bohunice. V kampusu je také umístěna výstava, kterou Masarykova univerzita pořádá u příležitosti 95. výročí svého založení.

Workshop s názvem Cestuji časem: od mamutů po roboty je poslední ze čtyř doprovodných akcí výstavy. Děti se mohou těšit na řadu aktivit jako malování a modelování z hlíny, zkoušení si různých výtvarných technik nebo historický kvíz o tom, jak se oblékaly princezny a rytíři. Připravené budou i možnosti sestrojit si robota na počítači i ve skutečnosti.

Závěrečný workshop je zaměřený i na dospělé návštěvníky, především vysokoškoláky, kteří se mohou těšit například na historický soudní proces, scénky z doby první republiky nebo právě skenování obličejů. „Skenování bude probíhat pod dohledem pracovníků a studentů z ústavu antropologie přírodovědecké fakulty, kteří vytvářejí databázi obličejů pro další výzkum. Každý, kdo se nechá nasnímat, získá dárek ve formě 3D modelu obličeje, kterým je možné libovolně pohybovat a dále jej upravovat, a také mobilní aplikaci pro zařízení s operačním systémem Android s vlastním 3D obličejem,“ uvedla kurátorka výstavy Pavla Hudcová.

V rámci workshopu budou mít návštěvníci také jednu z posledních možností prohlédnout si popularizační výstavu Dotkni se vědy, která přibližuje na zhruba 40 panelech historické osobnosti, vědecké úspěchy univerzity a také nejnovější výzkumy a poznatky badatelů MU z oblasti genetiky, kardiochirurgie, geografie, životního prostředí, chemie nebo práva. Její součástí je i interaktivní park, věnovaný jednotlivým fakultám univerzity. Nejoblíbenějšími prvky jsou mozek, přírodovědecké pexeso, soudní proces v podobě bludiště a archeopískoviště. Výstava, kterou již navštívily více než tři tisíce lidí, končí 26. června. Podrobnější informace o akci naleznete na www.dotknisevedy.cz.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře