Reklama
reklama

Zastávka Špilberk. Z centra města jezdí na hrad nízkopodlažní minibus linky 81

Na Špilberk opět začala jezdit sezónní linka autobusů brněnského dopravního podniku. Cestu na hrad tak mají ulehčenou ti, kteří se do kopce nad centrem Brna nemohou kvůli zdravotními omezení vydat pěšky.

Zastávka Špilberk. Toto hlášení slyší od pondělí 17. března cestující v autobusech na lince 81. Byla totiž obnovena sezónní obsluha zastávky Špilberk autobusovou linkou. Minibus jezdí ve dvouhodinových intervalech, ze zastávky Česká na Špilberk od 7 do 17 hodin. Ze Špilberku do města se zase cestující dostanou každou druhou tři čtvrtě hodinu.

„Připomínáme, že linka 81 je přednostně určena pro přepravu osob s omezenou schopností pohybu a orientace, zejména cestujících na invalidním vozíku. Ale autobusy mají dostatečnou kapacitu i pro ostatní pasažéry," ujistila mluvčí dopravního podniku Linda Hailichová.

Dopravní podnik nasadil na lince minibusy Stratos, které nakoupil na přelomu roku za třicet milionů korun.

Na Špilberk by ale měly začít jezdit i turistické mikrobusy, které si u dopravního podniku objednává Turistické informační centrum. Turistický minibus s průvodcem by měl v letošní sezóně vyjet už popáté. Loni vozil návštěvníky města po třech okruzích. Nejkratší trasa vedla z centra města přes hrad Špilberk, Vilu Tugendhat, historické jádro a vilovou čtvrť. Nejdelší byla obohacena o Brněnskou přehradu se zastávkou u hradu Veveří. O termínech jízd turistického minibusu ještě centrum jedná.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře