Reklama
reklama

Zapomněli si vyměnit řidičské průkazy. Policisté chytli první řidiče

Už dva lidi se starým řidičským průkazem přistihli v novém roce při kontrolách jihomoravští policisté. Doklady si totiž jen v Brně nestihlo vyměnit zhruba deset tisíc lidí. V posledních týdnech minulého roku se na odborech dopravy tvořily dlouhé fronty zájemců o jejich výměnu. Řidičům se starým dokladem hrozí až dvoutisícová pokuta, policie ale žádné cílené kontroly průkazů neplánuje.

Doklad evropského typu neměli u sebe při kontrole policistů hned dva řidiči. Vyměnit průkaz nepřišlo na brněnský magistrát ještě více jak deset tisíc řidičů. Jsou to skoro dvě pětiny z těch, kteří přijít měli, tedy mají takový řidičský průkaz vydaný.

Úředníci ovšem musí počítat i s tím, že starý řidičský průkaz vlastní také ti, kteří neřídí a tudíž ho vůbec nepotřebují. „To, že mám neplatný řidičský průkaz, jsem zjistil po rozhovoru s kamarádem až nyní v lednu. Nezajímal jsem se o to, nemám auto a neřídím. Proto jsem na magistrát přišel až v lednu,“ vysvětlil fakt, že podává žádost o vydání průkazu až v lednu Petr Fiala z Brna.

Za žádost o výměnu po Novém roce magistrát může a nemusí vyměřit pokutu. Za řízení bez platného průkazu hrozí pokuta v každém případě.

Řidiči bez platného průkazu tak hrozí dvě sankce. První je za řízení bez platného řidičského průkazu, kde může dosáhnout výše pokuty, udělené policistou na místě, až 2 tisíce korun. Další sankce hrozí za nesplnění zákonné povinnosti výměny řidičského průkazu, kde ve správním řízení může činit pokuta až 30 tisíc korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře