Reklama
reklama

Žadatelé o byt mají v Brně šanci. Město v pondělí vylosuje dvacet nájemníků

Brno nabídne dvacet sociálních bytů lidem s nízkými příjmy. Za metr čtvereční budou nájemníci platit 40 korun, což je zhruba poloviční cena než u obvyklého bydlení. O sociální byty má zájem 248 žadatelů. Město mezi nimi rozhodne v pondělí losováním.

Brno vylosuje dalších dvacet nájemců mezi žadateli o sociální byty. Losování sociálních bytů se uskuteční 8. září 2014 od 13 hodin ve Sněmovním sále na Nové radnici. Celé losování bude zahájeno vkládáním jmen žadatelů do obálek a do losovacího zařízení za přítomnosti notáře, samotné losování odstartuje ve 13.30 hodin  Losování v přímém přenosu budou moci žadatelé o byt sledovat na webových stránkách města Brna. Po vylosování nájemců se ze stejného osudí dalším losováním stanoví pro každý byt 1. a 2. náhradník.

Historicky první losování sociálních bytů se stejným způsobem uskutečnilo 22. února 2012 a zaznamenalo vysokou sledovanost přímého přenosu.

 „Sociální politika města Brna je vedena cílem pozitivně ovlivňovat životní podmínky. Zahrnuje také dnes již osvědčený projekt sociálních bytů, tedy konkrétní kroky bytové politiky zacílené na ty skupiny domácností, které se samy o své bydlení na trhu postarat nemohou. Přidělení sociálního bytu tak přináší šanci na důstojný restart života,“ uvedl primátor města Brna Roman Onderka.

Žadatelé o sociální byty byli vybíráni v jednotlivých městských částech. Losování 20 sociálních bytových jednotek proběhne z celkem 248 žadatelů. "Bytový odbor Magistrátu města Brna rozdělil žadatele do 2 skupin podle počtu osob, které by se měly do sociálního bytu stěhovat. První skupinu tvoří 1 až 2členné domácnosti v počtu 126 žadatelů, druhou skupinu tvoří 3 a vícečlenné domácnosti v počtu 122 žadatelů," uvedl mluvčí magistrátu Pavel Žára.

Losovat se budou byty v domech na ulici Francouzská, Tržní, Vlhká, Nezamyslova, Bratislavská, Přadlácká a Údolní. 

Sociálním bytem je byt určený pro bydlení osob s nízkými příjmy. Žadatelem o sociální byt tak může být fyzická osoba, jejíž průměrný čistý měsíční příjem v období 12 kalendářních měsíců před uzavřením nájemní smlouvy nepřesáhl 0,4násobek průměrné hrubé měsíční mzdy. Pokud budou s žadatelem užívat sociální byt další osoby, musí žadatel doložit, že průměrný čistý měsíční příjem jeho domácnosti v období 12 kalendářních měsíců před uzavřením nájemní smlouvy nepřesáhl 0,6násobek průměrné hrubé měsíční mzdy, jedná-li se o domácnost se 2 členy, 0,8násobek průměrné hrubé měsíční mzdy, jedná-li se o domácnost se 3 členy, atd.

Nájemní smlouva bude uzavírána s novými nájemci na dobu určitou v délce dvou let s možností dalšího prodlužování vždy na dva roky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Komentáře