Reklama
reklama

Žadatelé o byt mají v Brně šanci. Město v pondělí vylosuje dvacet nájemníků

Brno nabídne dvacet sociálních bytů lidem s nízkými příjmy. Za metr čtvereční budou nájemníci platit 40 korun, což je zhruba poloviční cena než u obvyklého bydlení. O sociální byty má zájem 248 žadatelů. Město mezi nimi rozhodne v pondělí losováním.

Brno vylosuje dalších dvacet nájemců mezi žadateli o sociální byty. Losování sociálních bytů se uskuteční 8. září 2014 od 13 hodin ve Sněmovním sále na Nové radnici. Celé losování bude zahájeno vkládáním jmen žadatelů do obálek a do losovacího zařízení za přítomnosti notáře, samotné losování odstartuje ve 13.30 hodin  Losování v přímém přenosu budou moci žadatelé o byt sledovat na webových stránkách města Brna. Po vylosování nájemců se ze stejného osudí dalším losováním stanoví pro každý byt 1. a 2. náhradník.

Historicky první losování sociálních bytů se stejným způsobem uskutečnilo 22. února 2012 a zaznamenalo vysokou sledovanost přímého přenosu.

 „Sociální politika města Brna je vedena cílem pozitivně ovlivňovat životní podmínky. Zahrnuje také dnes již osvědčený projekt sociálních bytů, tedy konkrétní kroky bytové politiky zacílené na ty skupiny domácností, které se samy o své bydlení na trhu postarat nemohou. Přidělení sociálního bytu tak přináší šanci na důstojný restart života,“ uvedl primátor města Brna Roman Onderka.

Žadatelé o sociální byty byli vybíráni v jednotlivých městských částech. Losování 20 sociálních bytových jednotek proběhne z celkem 248 žadatelů. "Bytový odbor Magistrátu města Brna rozdělil žadatele do 2 skupin podle počtu osob, které by se měly do sociálního bytu stěhovat. První skupinu tvoří 1 až 2členné domácnosti v počtu 126 žadatelů, druhou skupinu tvoří 3 a vícečlenné domácnosti v počtu 122 žadatelů," uvedl mluvčí magistrátu Pavel Žára.

Losovat se budou byty v domech na ulici Francouzská, Tržní, Vlhká, Nezamyslova, Bratislavská, Přadlácká a Údolní. 

Sociálním bytem je byt určený pro bydlení osob s nízkými příjmy. Žadatelem o sociální byt tak může být fyzická osoba, jejíž průměrný čistý měsíční příjem v období 12 kalendářních měsíců před uzavřením nájemní smlouvy nepřesáhl 0,4násobek průměrné hrubé měsíční mzdy. Pokud budou s žadatelem užívat sociální byt další osoby, musí žadatel doložit, že průměrný čistý měsíční příjem jeho domácnosti v období 12 kalendářních měsíců před uzavřením nájemní smlouvy nepřesáhl 0,6násobek průměrné hrubé měsíční mzdy, jedná-li se o domácnost se 2 členy, 0,8násobek průměrné hrubé měsíční mzdy, jedná-li se o domácnost se 3 členy, atd.

Nájemní smlouva bude uzavírána s novými nájemci na dobu určitou v délce dvou let s možností dalšího prodlužování vždy na dva roky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Komentáře