Reklama
reklama

Začínají jarní prázdniny pro školáky z Brna, jižní Moravy a části Prahy

Dnes začínají jarní prázdniny školákům v Brně, ale také dětem, které chodí do školy v okresech Blansko, Brno-město, Brno-venkov, Břeclav, Hodonín, Vyškov, Znojmo. Jarní prázdniny mají také okresy Praha 1 až Praha 5, Domažlice, Tachov, Louny, Prostějov a Karviná. Školáci budou mít volno týden, poté vyjedou na hory děti z dalších okresů.

Speciální programy pro rodiny s dětmi mají na období jarních prázdnin připraveny třeba zoologické zahrady, akvaparky nebo ski areály. Kvůli mírné zimě ale nejsou podmínky pro lyžování ideální, většina středisek tak spoléhá na technický sníh. Tento týden se denní maximální teploty mají pohybovat až kolem deseti stupňů Celsia.

V době jarních prázdnin jsou v Brně plně vytížené příměstské tábory. Jsou to tábory, kam dítě ráno v 8 hodin přijde a odpoledne v 6 hodin odchází. Týden dětí strávený při různých činnostech stojí rodiče několik stovek. Organizátoři se každý rok setkávají s velkým zájmem a místa bývají často obsazená dlouho dopředu.

Jarní prázdniny si v Brně můžete zpříjemnit například v Muzeu města Brna. Připraveny tam jsou tvořivé dílničky pro děti od 6 let.

Mnoho akcí připravují na tento týden také v brněnské zoo.

Zalyžovat si školáci mohou na jižní Moravě například v Olešnici. Oba vleky jsou v provozu, funguje také dětský vlek, sjezdovka je upravena a v době jarních prázdnin je pro rodiče malých dětí k dispozici u sjezdovky i dětský koutek.

Celý cyklus jarních prázdnin potrvá do 16. března.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře