Reklama
reklama

Začíná měsíc studentských oslav, na náměstí Svobody bude stát májka

Ve středu o půl třetí postaví studenti na náměstí Svobody májku jako zahájení studentských oslav, které vyvrcholí festivalem Majáles na brněnském výstavišti. Představí se kandidáti na Krále Majálesu.

„Při stavbě májky se představí kandidáti na Krále Majálesu nominovaní za jednotlivé brněnské univerzity,“ popsal tiskový mluvčí Štěpán Nebauer. Májka bude necelý měsíc po jejím vztyčení svržena a majálesový průvod městem provázený alegorickými vozy ji odnese na výstaviště.

Tam propuknou velkolepé oslavy za účasti hudebních hvězd jako je Tomáš Klus, Chinaski nebo Mandrage. „Měsíc studentských oslav představuje hlavní část brněnského Majálesu. V jeho rámci proběhne spousta kulturně-společenských akcí,“ dodal Nebauer.

Mezi ně patří například mezigenerační setkání v Lužánkách, Kinematograf bratří Čadíků, vystoupení poloamatérských divadelních uskupení nebo graffiti a taneční souboj.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře