Reklama
reklama

Začíná měsíc studentských oslav, na náměstí Svobody bude stát májka

Ve středu o půl třetí postaví studenti na náměstí Svobody májku jako zahájení studentských oslav, které vyvrcholí festivalem Majáles na brněnském výstavišti. Představí se kandidáti na Krále Majálesu.

„Při stavbě májky se představí kandidáti na Krále Majálesu nominovaní za jednotlivé brněnské univerzity,“ popsal tiskový mluvčí Štěpán Nebauer. Májka bude necelý měsíc po jejím vztyčení svržena a majálesový průvod městem provázený alegorickými vozy ji odnese na výstaviště.

Tam propuknou velkolepé oslavy za účasti hudebních hvězd jako je Tomáš Klus, Chinaski nebo Mandrage. „Měsíc studentských oslav představuje hlavní část brněnského Majálesu. V jeho rámci proběhne spousta kulturně-společenských akcí,“ dodal Nebauer.

Mezi ně patří například mezigenerační setkání v Lužánkách, Kinematograf bratří Čadíků, vystoupení poloamatérských divadelních uskupení nebo graffiti a taneční souboj.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Komentáře