Reklama
reklama

Začíná měsíc studentských oslav, na náměstí Svobody bude stát májka

Ve středu o půl třetí postaví studenti na náměstí Svobody májku jako zahájení studentských oslav, které vyvrcholí festivalem Majáles na brněnském výstavišti. Představí se kandidáti na Krále Majálesu.

„Při stavbě májky se představí kandidáti na Krále Majálesu nominovaní za jednotlivé brněnské univerzity,“ popsal tiskový mluvčí Štěpán Nebauer. Májka bude necelý měsíc po jejím vztyčení svržena a majálesový průvod městem provázený alegorickými vozy ji odnese na výstaviště.

Tam propuknou velkolepé oslavy za účasti hudebních hvězd jako je Tomáš Klus, Chinaski nebo Mandrage. „Měsíc studentských oslav představuje hlavní část brněnského Majálesu. V jeho rámci proběhne spousta kulturně-společenských akcí,“ dodal Nebauer.

Mezi ně patří například mezigenerační setkání v Lužánkách, Kinematograf bratří Čadíků, vystoupení poloamatérských divadelních uskupení nebo graffiti a taneční souboj.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Městské divadlo Brno se přidá k dalším brněnským divadelním budovám, které mění svůj vzhled k lepšímu. Během příštích dvou let získá i divadelní dům v Lidické ulici moderní tvář. Podle plánů vyjde...
25.09.2017 - 19:58
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Komentáře