Reklama
reklama

Žáci devátých, sedmých i pátých tříd se zapotili. Začaly přijímací zkoušky

Dnes začaly přijímací zkoušky na střední školy. Přihlášku pro první kolo přijímacích zkoušek si mohli žáci podat na dvě střední školy. Ředitelé nyní mají tři dny na to, aby dali studentům vědět, jak u zkoušek dopadli. Během dalších tří dnů můžou žáci podat případné odvolání proti výsledkům zkoušky.

Více než osm tisíc žáků devátých tříd základních škol Jihomoravského kraje dnes skládá přijímací zkoušky na střední školy. Dalších tři tisíce žáků se na střední školy hlásí z pátých nebo sedmých tříd. Přihlášek ale úřady evidují téměř dvojnásobek. Každý žák si totiž může podat přihlášky dvě. Velký přetlak uchazečů tradičně registrují zejména brněnská gymnázia. A to hlavně ta, která nabízí osmileté studium, tedy hlásí se na ně žáci současných pátých tříd.

Brněnské Gymnázium Řečkovice přijalo 356 přihlášek. K osmiletému studiu přijme letos 56 žáků.  „Budou to dvě třídy. Víc žáků přijmout nemůžeme, protože z gymnázia odchází málo početné maturitní třídy a nesmíme překročit kapacitu školy. Zájem o studium je v letošním roce výrazně vyšší než v minulých letech. V předchozích třech letech 2011 – 2013 byl počet přijatých přihlášek stále zhruba stejný - 309, 294, 307 - letos je to velký nárůst. Podle účasti na Dni otevřených dveří jsme ale tušili, že zájemců o studium bude dost, je to ale víc, než jsme čekali,“ uvádí k počtu přihlášek ředitel gymnázia Peter Krupka.

Ještě o 21 přihlášek víc přijali na osmileté gymnázium na třídě kapitána Jaroše. Vyšší zájem o studium hlásí také Gymnázium Křenová. Tam za počtem přihlášek (369) ale stojí otevření jedné třídy čtyřletého studia navíc, přijmou tedy 120 studentů. Na šestiletém studiu výrazně vyšší zájem než v minulých letech nezaznamenali. Tam mají 228 přihlášek na třicet míst.

Pokud se žák rozhodne studovat obor, na který byl přijatý, musí potvrdit svoji volbu odevzdáním zápisového lístku.  Výsledky přijímacích zkoušek se studenti i jejich rodiče dozví po ukončení přijímacího řízení na konkrétní škole, nejdřív ale ve čtvrtek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře