Reklama
reklama

Začali stavět další parkovací dům. V Panenské ulici zaparkuje 361 aut

V centru Brna už není problém s parkováním. V centru Brna mají problém s parkováním jen ti, kteří chtějí parkovat zadarmo. Nový parkovací dům v Panenské ulici ten druhý problém sice nevyřeší, ale místy pro 361 aut přispěje k pohodlnému parkování v centru. Po dlouholetém sporu mezi městem a hotelem International má město stavební povolení a mezi hotelem a magistrátem se začne stavět. Dnes zástupci města v Panenské ulici položili základní kámen.  

Osm nadzemních a dvě podzemní podlaží vyplní prostor mezi hotelem a Uměleckoprůmyslovým muzeem. Budova, jejíž cena je odhadována na zhruba 200 milionů korun, pojme najednou 361 aut. Na začátku roku 2016 se pak Brňané dočkají pohodlného zaparkování v centru města.

Příprava stavby parkovacího domu má za sebou spoustu problémů. Garáže měla původně stavět soukromá společnost Brno Parking. Ta ale nesplnila, to co slíbila a město s ní předloni rozvázalo smlouvu. Do procesu získání stavební povolení zasáhl také hotel International. Město se s hotelem nemohlo dlouho domluvit na napojení na ulici Husovu, ze které se bude do domu vjíždět a vyjíždět.

"Jsme si vědomi toho, že z hlediska památkové péče je stavba ve velmi exponované oblasti samotného centra města. Na ztvárnění, kvalitu  a provádění všech prací, stejně jako na organizaci výstavby  a přípravu tak vyplynuly maximální požadavky. Velká pozornost je proto věnována době výstavby a rovněž je zde kladen důraz na co nejmenší omezení dopravy v centru Brna", řekl předseda představenstva společnosti Brněnské komunikace  Petr Kratochvíl

Stavba parkovacího domu by mohla podle dřívějšího vyjádření primátora Romana Onderky pomoci k prodeji domu Jalta, který radnice několik let neúspěšně nabízí. Nevyřešené parkování totiž v minulosti některé zájemce odradilo.

Díky parkovacímu domu Panenská bude zřejmě také zrušeno parkování na Dominikánském náměstí před Novou radnicí. Prostor tak znovu získá vzhled náměstí.

V Brně se nyní problematika parkování zlepšuje. Loni v listopadu otevřely garáže v prostoru pod Janáčkovým divadlem, na začátku roku se začalo parkovat v domě v Kopečné ulici.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře