Reklama
reklama

Žabovřesky a Kraví horu spojí linka 80. Do kopce budou jezdit minibusy

Zcela nový spoj za milion a čtvrt korun ročně si od poloviny prosince objednala žabovřeská radnice. Využila tak možnosti zaplatit si spoje neobjednané u dopravního podniku městem. Brněnské městské části to mohly udělat poprvé právě letos.

Linka číslo 80 propojí spodní část čtvrti, ulici Minskou, s Kraví horou, kam dosud nevedlo přímé spojení, a cesta do prudkého kopce byla pro řadu lidí namáhavá. 

Minibusy pojedou v půlhodinových intervalech od pěti ráno do jedenácti večer v pracovní dny. O víkendech od šesti ráno do jedenácti večer. V jízdním řádu jsou i čtvrthodinové intervaly od sedmi do osmi ráno, kdy jezdí děti do školy. „Autobus umožní i dobré spojení pro dětí ráno do Základní školy Jana Babáka,“ uvedl starosta Žabovřesk Pavel Tyralík.

Provoz minibusů bude radnici stát milion a čtvrt korun ročně. Městská část doplatí rozdíl mezi náklady a tržbami od cestujících. Spoj zřizuje dopravní podnik, je to klasická linka, kterou lidé najdou v jízdních řádech.

Minibus využijí k cestě do parku na Kraví horu i lidé z domova důchodců u zastávky Tábor. Na své trase projede i Březinovou ulicí. Její horní část je tak strmá, že tam nemohou ani vozíčkáři bez doprovodu.

Naopak už jen posledních čtrnáct dní bude jezdit linka 51, která spojuje Zvonařku a Masarykův onkologický ústav. Tu si objednala městská část Brno – Střed, ale od nového roku ji už neschválila.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Komentáře