Reklama
reklama

Žabovřesky a Kraví horu spojí linka 80. Do kopce budou jezdit minibusy

Zcela nový spoj za milion a čtvrt korun ročně si od poloviny prosince objednala žabovřeská radnice. Využila tak možnosti zaplatit si spoje neobjednané u dopravního podniku městem. Brněnské městské části to mohly udělat poprvé právě letos.

Linka číslo 80 propojí spodní část čtvrti, ulici Minskou, s Kraví horou, kam dosud nevedlo přímé spojení, a cesta do prudkého kopce byla pro řadu lidí namáhavá. 

Minibusy pojedou v půlhodinových intervalech od pěti ráno do jedenácti večer v pracovní dny. O víkendech od šesti ráno do jedenácti večer. V jízdním řádu jsou i čtvrthodinové intervaly od sedmi do osmi ráno, kdy jezdí děti do školy. „Autobus umožní i dobré spojení pro dětí ráno do Základní školy Jana Babáka,“ uvedl starosta Žabovřesk Pavel Tyralík.

Provoz minibusů bude radnici stát milion a čtvrt korun ročně. Městská část doplatí rozdíl mezi náklady a tržbami od cestujících. Spoj zřizuje dopravní podnik, je to klasická linka, kterou lidé najdou v jízdních řádech.

Minibus využijí k cestě do parku na Kraví horu i lidé z domova důchodců u zastávky Tábor. Na své trase projede i Březinovou ulicí. Její horní část je tak strmá, že tam nemohou ani vozíčkáři bez doprovodu.

Naopak už jen posledních čtrnáct dní bude jezdit linka 51, která spojuje Zvonařku a Masarykův onkologický ústav. Tu si objednala městská část Brno – Střed, ale od nového roku ji už neschválila.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře