Reklama
reklama

Za odpad letos v Brně zaplatíte 670 korun. Magistrát už otevřel pokladny

Brněnský magistrát už začal vybírat poplatky za komunální odpad. Od 3. března otevřela pokladna v budově magistrátu na Malinovského náměstí. Pět procent lidí, kteří mají v Brně za odpad zaplatit, už přitom poplatek uhradili. Úředníci už vybrali 12 milionů korun.

Lidé nečekají a platí. Tak by se dalo shrnout zjištění úředníků brněnského magistrátu, který už otevřel pokladnu pro příjem poplatku za komunální odpad. Výše poplatku na rok 2014 činí 670 korun, splatnost je nejpozději 31. května.

„Ke dni 3. března 2014 již splnilo svoji poplatkovou povinnost 17 910 osob z celkového počtu 387 poplatníků. K dnešnímu dni bylo vybráno na úhradu poplatku celkem 12 milionů korun. Tato částka tvoří 5 procent z celkové částky 259 milionů korun, kterou magistrát pro rok 2014 předpokládá, že vybere,“ uvedl tajemník magistrátu Pavel Loutocký.

Magistrát nyní otevřel pro příjem poplatku za odpad pokladnu na Malinovského náměstí. „Tímto krokem vycházíme vstříc všem občanům, kteří tradičně čekají na placení poplatku za komunální odpad na těchto pokladních místech,“ dodal tajemník s tím, že pro řešení složitějších úkonů doporučuje navštívit stálé pracoviště Oddělení správy poplatku za komunální odpad v Šumavské ulici.

Na všech pokladnách magistrátu je výběr za komunální odpad možno platit pouze v hotovosti, platba prostřednictvím karty není možná.

Loni prošlo pokladnami 47 procent z předpokládané částky za poplatky – 5,7 milionu korun. Bankovním převodem platilo 50 procent poplatníků – 5,9 milionu korun a poštovními poukázkami zaslali poplatníci 3 procenta plateb.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře