Reklama
reklama

Za darovaný půl milion dostanou nemocné děti DVD přehrávače i hrací konzole

Na úpravu pokojů na Klinice dětské chirurgie, ortopedie a traumatologie v dětské nemocnici v Brně, tak aby s dětmi mohli být na pokojích jejich rodiče, použijí zdravotníci peníze, které získali ze sbírky uspořádané brněnskou restaurací Borgo Agnese. Přednosta kliniky Ladislav Plánka převzal šek na 444 444 korun.

Základ pro největší finanční dar soukromých dárců v historii brněnské dětské nemocnice položil výtěžek z dražby konané u příležitosti oslav 5. narozenin restaurace Borgo Agnese. Zúčastněné společnosti se akci rozhodli podpořit dalšími finančními prostředky, až se na konec podařilo shromáždit více jak čtyři sta tisíc korun.

"Darované peníze budou použity jednak na obnovu a modernizaci vybrané zdravotnické techniky, jednak na dovybavení dětských pokojů. Nový nábytek, LCD monitory, DVD přehrávače a hrací konsole to vše pomůže příjemně strávit, a proto i zkrátit dny nutné hospitalizace našich malých pacientů, jejich rodičů i návštěv," uvedla vrchní sestra Marta Sauerová.

Klinika dětské chirurgie, ortopedie a traumatologie patří k největším pracovištím svého druhu nejen na Moravě, ale i v celé republice. Každý rok je zde hospitalizováno více než 4 tisíce dětí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře