Reklama
reklama

Za darovaný půl milion dostanou nemocné děti DVD přehrávače i hrací konzole

Na úpravu pokojů na Klinice dětské chirurgie, ortopedie a traumatologie v dětské nemocnici v Brně, tak aby s dětmi mohli být na pokojích jejich rodiče, použijí zdravotníci peníze, které získali ze sbírky uspořádané brněnskou restaurací Borgo Agnese. Přednosta kliniky Ladislav Plánka převzal šek na 444 444 korun.

Základ pro největší finanční dar soukromých dárců v historii brněnské dětské nemocnice položil výtěžek z dražby konané u příležitosti oslav 5. narozenin restaurace Borgo Agnese. Zúčastněné společnosti se akci rozhodli podpořit dalšími finančními prostředky, až se na konec podařilo shromáždit více jak čtyři sta tisíc korun.

"Darované peníze budou použity jednak na obnovu a modernizaci vybrané zdravotnické techniky, jednak na dovybavení dětských pokojů. Nový nábytek, LCD monitory, DVD přehrávače a hrací konsole to vše pomůže příjemně strávit, a proto i zkrátit dny nutné hospitalizace našich malých pacientů, jejich rodičů i návštěv," uvedla vrchní sestra Marta Sauerová.

Klinika dětské chirurgie, ortopedie a traumatologie patří k největším pracovištím svého druhu nejen na Moravě, ale i v celé republice. Každý rok je zde hospitalizováno více než 4 tisíce dětí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře