Reklama
reklama

Z Vaňkova náměstí se stane okružní křižovatka s prostorem pro odpočinek

Na průsečíku ulic Barvičova, Lerchova, Lipová, Tvrdého a Žlutý kopec bude vytvořena okružní křižovatka včetně chodníků a parkovacích stání, která zklidní dopravu. Rada města Brna ve středu totiž schválila zadání veřejné zakázky na rekonstrukci Vaňkova náměstí.

Okružní křižovatka na Vaňkově náměstí bude doplněna vybudováním městského prostoru se zelení, městským mobiliářem, výtvarným prvkem a odpočívadly pro krátkodobý odpočinek občanů.

„Komplikovaná dopravní situace na Vaňkově náměstí v Masarykově čtvrti, kde se sbíhá pět ulic, se výstavbou kruhového objezdu zjednoduší. Zároveň zde vznikne odpočinková zóna se zelení pro naše občany,“ uvedl 1. náměstek primátora Robert Kotzian.

Předpokládaná cena přestavby náměstí je 49,6 milionů korun. Zahájení její realizace se předpokládá v červenci tohoto roku, bude trvat 13 měsíců.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře