Reklama
reklama

Z Vaňkova náměstí se stane okružní křižovatka s prostorem pro odpočinek

Na průsečíku ulic Barvičova, Lerchova, Lipová, Tvrdého a Žlutý kopec bude vytvořena okružní křižovatka včetně chodníků a parkovacích stání, která zklidní dopravu. Rada města Brna ve středu totiž schválila zadání veřejné zakázky na rekonstrukci Vaňkova náměstí.

Okružní křižovatka na Vaňkově náměstí bude doplněna vybudováním městského prostoru se zelení, městským mobiliářem, výtvarným prvkem a odpočívadly pro krátkodobý odpočinek občanů.

„Komplikovaná dopravní situace na Vaňkově náměstí v Masarykově čtvrti, kde se sbíhá pět ulic, se výstavbou kruhového objezdu zjednoduší. Zároveň zde vznikne odpočinková zóna se zelení pro naše občany,“ uvedl 1. náměstek primátora Robert Kotzian.

Předpokládaná cena přestavby náměstí je 49,6 milionů korun. Zahájení její realizace se předpokládá v červenci tohoto roku, bude trvat 13 měsíců.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře