Reklama
reklama

Z pivoték si Češi odnáší hlavně svrchně kvašená piva, cizinci pak dárkové balíčky

Když se teploty v ulicích pohybují okolo třicítky, pochvalují si to nejen majitelé restaurací a zahrádek, kde nealko teče proudem, ale i majitelé obchodů, kde je hlavním sortimentem pivo. V Brně jich najdete hned několik a například pivotéka U Modrého lva v České ulici má v nabídce okolo 350 druhů piv.

Do pivotéky U Modrého lva v České ulici v Brně chodí jak zahraniční turisté, tak pravidelně ti, kteří chtějí ochutnat novinky z minipivovarů. „Nabízíme právě produkty menších pivovarů z celé republiky a také zahraniční piva,“ říká Jitka Wiesnerová, která stojí za prodejním pultem rodinného podniku. Zákazník si U Modrého lva může vybrat z nabídky 350 druhů piv, dostane i pivní sklenice nebo kosmetiku.

Cizinci si z centra Brna odnáší hlavně dárkové balíčky, líbí se jim džbánky ze Svijan nebo Postřižinská piva z pivovaru Nymburk, které mají na etiketě vyobrazeného Bohumila Hrabala.

Trendem mezi pivaři z Brna jsou dnes svrchně kvašená piva z minipivovarů. „Je to britský a americký způsob vaření piva, nápoj je pak hodně hořký. Řekla bych, že top mezi českými minipivovary je nyní Pivovar Matuška, který vaří nepasterizované a nefiltrované pivo a speciály. Nechává se inspirovat v zahraničí, dováží chmel třeba z Austrálie,“ tvrdí mladá žena, která se pivním obchodem zabývá čtyři roky.

Pravidelným zákazníkem pivotéky je i Petr Gogolín. „Mám z části manažerské a z části kreativní povolání, a když něco vymýšlím, tak se mi k tomu hodí pivo. Rád zkouším nové věci, nebaví mě pít stále ta stejná piva a miluji „IPA“ (styl světlého piva - pozn. red.) a „hellcat“. K narozeninám jsem dostal mapu českých pivovarů, takže už vím, co budu dělat v létě,“ říká mladý muž.

Na prodeji piva v pivotéce se ale podle Jitky Wiesnerové příliš zbohatnout nedá ani v létě. „Je to spíš o tom, že to děláme rádi. Musíme tomu věnovat čas i mimo pracovní dobu, zabývat se chutěmi, dovozem piv, navazujeme kontakty se sládky.“

Další z článků z pivní přílohy naleznete zde.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře