Reklama
reklama

Z pivoték si Češi odnáší hlavně svrchně kvašená piva, cizinci pak dárkové balíčky

Když se teploty v ulicích pohybují okolo třicítky, pochvalují si to nejen majitelé restaurací a zahrádek, kde nealko teče proudem, ale i majitelé obchodů, kde je hlavním sortimentem pivo. V Brně jich najdete hned několik a například pivotéka U Modrého lva v České ulici má v nabídce okolo 350 druhů piv.

Do pivotéky U Modrého lva v České ulici v Brně chodí jak zahraniční turisté, tak pravidelně ti, kteří chtějí ochutnat novinky z minipivovarů. „Nabízíme právě produkty menších pivovarů z celé republiky a také zahraniční piva,“ říká Jitka Wiesnerová, která stojí za prodejním pultem rodinného podniku. Zákazník si U Modrého lva může vybrat z nabídky 350 druhů piv, dostane i pivní sklenice nebo kosmetiku.

Cizinci si z centra Brna odnáší hlavně dárkové balíčky, líbí se jim džbánky ze Svijan nebo Postřižinská piva z pivovaru Nymburk, které mají na etiketě vyobrazeného Bohumila Hrabala.

Trendem mezi pivaři z Brna jsou dnes svrchně kvašená piva z minipivovarů. „Je to britský a americký způsob vaření piva, nápoj je pak hodně hořký. Řekla bych, že top mezi českými minipivovary je nyní Pivovar Matuška, který vaří nepasterizované a nefiltrované pivo a speciály. Nechává se inspirovat v zahraničí, dováží chmel třeba z Austrálie,“ tvrdí mladá žena, která se pivním obchodem zabývá čtyři roky.

Pravidelným zákazníkem pivotéky je i Petr Gogolín. „Mám z části manažerské a z části kreativní povolání, a když něco vymýšlím, tak se mi k tomu hodí pivo. Rád zkouším nové věci, nebaví mě pít stále ta stejná piva a miluji „IPA“ (styl světlého piva - pozn. red.) a „hellcat“. K narozeninám jsem dostal mapu českých pivovarů, takže už vím, co budu dělat v létě,“ říká mladý muž.

Na prodeji piva v pivotéce se ale podle Jitky Wiesnerové příliš zbohatnout nedá ani v létě. „Je to spíš o tom, že to děláme rádi. Musíme tomu věnovat čas i mimo pracovní dobu, zabývat se chutěmi, dovozem piv, navazujeme kontakty se sládky.“

Další z článků z pivní přílohy naleznete zde.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře