Reklama
reklama

Z parkovacích garáží rovnou do Janáčkova divadla. Lidé si průchod k šatnám chválí

V podzemí před Janáčkovým divadlem vznikly na konci loňského roku dvě patra garáží a čtyři sta parkovacích míst. Řidiči do garáží mohou vjíždět z Moravského náměstí směrem od ulice Rooseveltova, nebo od ulice Koliště. Výstupy spolu s výtahy vedou do ulice Rooseveltova, odkud je možné přechodem pro chodce dojít přímo do centra na náměstí Svobody za pouhých pět minut. Z parkoviště je ale pohodlně dostupné i Janáčkovo divadlo, a to přímým průchodem z garáží do vestibulu divadla. A návštěvníci divadla tento vstup hojně využívají.

Svá auta mohou pohodlně zaparkovat v příjemném prostoru, dimenzovaném již podle nové normy z ledna 2013 pro auta nového století a pak přímo přejít do předsálí divadla. Pro návštěvníky divadla je z parkoviště vybudován průchod k prosklenému výtahu, který je z úrovně garáží vyveze přímo k šatnám do foyeru divadla, anebo mohou po schodišti dojít do restaurace Bohéma.

Přímý vstup do divadla je otevřen od března a je hodně využíván. „Tento vstup je otevřený v době, kdy hraje divadlo a jeho návštěvníci prakticky jinudy nechodí. Chválí si možnost, dojít suchou novou přímo od auta do divadla,“ uvedl muž, který hlídá podzemní parkoviště. Celý prostor podzemních garáží je totiž vybaven moderními zabezpečovacími prvky, kamerovým systémem současně je 24 hodin denně pod dohledem přítomné služby

To má ještě jednu výhodu: V těchto moderních garážích mohou parkovat auta s alternativními plynovými pohony a také zde najdou své místo s dobíjecími stanicemi elektromobily, elektroskútry a elektrokola.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Komentáře