Reklama
reklama

Z České ulice mizí staveniště. Palác Chlumeckých otevře v dubnu

Rekonstrukce historického paláce Chlumeckých v centru Brna už jde do finiše. Z venku má dům novou fasádu a stavebníci, kteří se loni na podzim přesunuli do vnitřních prostor, dokončují práce uvnitř domu. V přízemí domu a prvním patře budou obchody, v další patrech kanceláře a byty. Otevření komerční části domu plánuje společnost Magnum na duben 2014.

Srdcem Brna je Česká ulice. A z ní nyní zmizelo obrovské staveniště. Co se téměř dva roky dělo s domem na České 6, známém mezi Brňany jako palác Chlumeckých a méně známém pod názvem Anenský dvůr. Brněnská developerská a investiční společnost MAGNUM tento dům koupila v roce 2010 a zahájila rozsáhlou rekonstrukci paláce.  „Oprava přišla v hodině dvanácté, staticky byl dům narušený. Kdyby se to tak nechalo rok nebo dva, zdi by hrozily zřícením. Byly už popraskané, protože zatékalo do střechy," uvedl majitel společnosti Miroslav Vymazal.

Takzvaný palác Chlumeckých je čtyřpatrový dům na půdorysu nepravidelného čtverce, který vyrostl na rozloze čtyř původních středověkých parcel v padesátých letech 19. století. Svůj název dostal od rodiny dvorního rady a majitele velkostatku Antona Johanna Rittera von Chlumetzky, který jej dal postavit jako nájemní dům pro hromadné bydlení. Do dějin Brna se palác zapsal nejvíce tím, že v něm v letech 1907–1942 sídlila redakce Lidových novin, v níž pracovali mimo jiné S. K. Neumann, Rudolf Těsnohlídek, Jiří Mahen, František Gellner, Eduard Bass nebo malíř a grafik Eduard Milén.

Společnost, která dům vlastní, investovala do oprav více než 190 milionů korun.

Českou ulicí projde denně na sto tisíc lidí a zrekonstruovaný palác výrazně přispěje k jejímu pozitivnějšímu vnímání. Magnum počítá s tím, že se v paláci etablují kvalitní nájemci s kvalitními produkty.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře