Reklama
reklama

Young Architect Award 2014 „Bolavá místa měst a obcí - opuštěný industriál“

Od 19. listopadu jsou v Urban centru na Staré radnici vystaveny práce mladých architektonických talentů, vítězů soutěže Young Architect Award 2014. Tématem 6. ročníku soutěže byla “Bolavá místa měst a obcí - opuštěný industriál“.

Účelem soutěžní přehlídky bylo zmapovat tvorbu studentů a mladých architektů do 33 let, pomoci jim naleznout místo na současné architektonické scéně, zapojit je do tvorby veřejného prostoru, podpořit veřejnou diskusi o architektuře a získat nové pohledy na využití industriálních staveb a areálů. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže se uskutečnilo 16. září při příležitosti 25. Mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH za přítomnosti patrona soutěže Bořka Šípka. Na výstavě v Urban centru uvidíte výběr z oceněných prací i projekty studentů brněnských vysokých škol – FA VUT, FAST VUT v Brně a Mendelovy univerzity v Brně.

Nejvyšší ocenění v soutěži si odnesl architekt Lukáš Landa za projekt Městský dům pro Libeň - proměna libeňského pivovaru v Praze. Vysoké ocenění získala také práce Jana Kubáta s brněnským tématem otevírající zajímavé a dosud málo řešené téma – využití městských vnitrobloků.

Výstava potrvá od 19. listopadu do 4. prosince 2014.
Více informací o soutěži: www.yaa.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře