Reklama
reklama

Výluka v Brně: Náhradní nádraží dolní překvapilo, chybí jen drobnosti

Měsíc komplikací čeká cestující, kteří jezdí vlakem přes Brno. Začala vůbec největší vlaková výluka v historii Brna. Kvůli opravě viaduktu u ulice Křenová se vlaky jedoucí od severu vůbec nedostanou na hlavní nádraží, mohou na něj jen spoje od Břeclavi. Výluka potrvá od soboty 13. července do neděle 11. srpna.

Expresní vlaky kategorie Ex a EC jedoucí z Prahy, Vídně a Bratislavy nepojedou přes hlavní, ale dolní nádraží. Vlaky budou zastavovat na provizorním nástupišti, z něhož mohou cestující dojít do centra pěšky nebo se svézt náhradní dopravou.
Na cestující ale čeká ještě jedna nepříjemnost - na dolním nádraží nebude pokladna. "Ten, kdo půjde na vlak z dolního nádraží, si musí koupit jízdenku předem třeba na hlavním nádraží nebo přes internet prostřednictvím eshopu," podotkl mluvčí Šťáhlavský.
Rychlíky na lince Praha-Svitavy-Brno budou mimořádně zastavovat také v Židenicích a ve Slatině. Ze Židenic mohou lidé do centra dojet tramvají, ve Slatině zase bude možné přesednout na vlaky směřující do Uherského Hradiště nebo náhradní dopravu do Vyškova.
Rychlíky na trase Praha-Havlíčkův Brod-Brno ukončí svoji cestu už na nádraží v Králově Poli. I odsud si cestující musí do centra přesunout tramvají, konkrétně linkou číslo šest.

Několik týdnů se tedy cestující používající vlaky EuroCity budou muset spokojit s provizoriem. Žádná divočina se ale v Brně nekoná. Nádraží má digitální tabule, rozhlas i plošinu pro vozíčkáře.
Vlak přijede na nástupiště číslo jedna, oznamuje rozhlas. Jiné nástupiště tu není, ale potěší to. Nástupiště je pohodlně přístupné i pro méně
pohyblivé. Malé minus: hodily by se tak tři další lavičky. Cestujícím se věnuje informátorka ČD. Ta i řídí odjezdy náhradních autobusů. Brňané, kteří se vyznají, by je ani nepotřebovali. Ke vchodu do Vaňkovky to je pět minut chůze.
Drobné vady na kráse? Kouří se tu. Pod vlivem prostředí si mnozí zapálí. Popelníky a koše ale chybějí. Nedopalky končí na zemi. A určitě by se
uživil a vyplatil automat na kávu.
Dobrá zpráva: nikdo zmateně nepobíhá, lidé nevystupují z vlaků zmatení. Takové provizorium se pár týdnů určitě snese.

Petr Bokůvka, Gabriela Peringerová
 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře