Reklama
reklama

Výluka v Brně: Náhradní nádraží dolní překvapilo, chybí jen drobnosti

Měsíc komplikací čeká cestující, kteří jezdí vlakem přes Brno. Začala vůbec největší vlaková výluka v historii Brna. Kvůli opravě viaduktu u ulice Křenová se vlaky jedoucí od severu vůbec nedostanou na hlavní nádraží, mohou na něj jen spoje od Břeclavi. Výluka potrvá od soboty 13. července do neděle 11. srpna.

Expresní vlaky kategorie Ex a EC jedoucí z Prahy, Vídně a Bratislavy nepojedou přes hlavní, ale dolní nádraží. Vlaky budou zastavovat na provizorním nástupišti, z něhož mohou cestující dojít do centra pěšky nebo se svézt náhradní dopravou.
Na cestující ale čeká ještě jedna nepříjemnost - na dolním nádraží nebude pokladna. "Ten, kdo půjde na vlak z dolního nádraží, si musí koupit jízdenku předem třeba na hlavním nádraží nebo přes internet prostřednictvím eshopu," podotkl mluvčí Šťáhlavský.
Rychlíky na lince Praha-Svitavy-Brno budou mimořádně zastavovat také v Židenicích a ve Slatině. Ze Židenic mohou lidé do centra dojet tramvají, ve Slatině zase bude možné přesednout na vlaky směřující do Uherského Hradiště nebo náhradní dopravu do Vyškova.
Rychlíky na trase Praha-Havlíčkův Brod-Brno ukončí svoji cestu už na nádraží v Králově Poli. I odsud si cestující musí do centra přesunout tramvají, konkrétně linkou číslo šest.

Několik týdnů se tedy cestující používající vlaky EuroCity budou muset spokojit s provizoriem. Žádná divočina se ale v Brně nekoná. Nádraží má digitální tabule, rozhlas i plošinu pro vozíčkáře.
Vlak přijede na nástupiště číslo jedna, oznamuje rozhlas. Jiné nástupiště tu není, ale potěší to. Nástupiště je pohodlně přístupné i pro méně
pohyblivé. Malé minus: hodily by se tak tři další lavičky. Cestujícím se věnuje informátorka ČD. Ta i řídí odjezdy náhradních autobusů. Brňané, kteří se vyznají, by je ani nepotřebovali. Ke vchodu do Vaňkovky to je pět minut chůze.
Drobné vady na kráse? Kouří se tu. Pod vlivem prostředí si mnozí zapálí. Popelníky a koše ale chybějí. Nedopalky končí na zemi. A určitě by se
uživil a vyplatil automat na kávu.
Dobrá zpráva: nikdo zmateně nepobíhá, lidé nevystupují z vlaků zmatení. Takové provizorium se pár týdnů určitě snese.

Petr Bokůvka, Gabriela Peringerová
 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře