Reklama
reklama

Výluka: Od čtvrtka nepojedou vlaky mezi Brnem, Rapoticemi a Ivančicemi

V souvislosti se souběžnými udržovacími pracemi na dvou tratích budou od 22. do 29. května 2014 všechny vlaky jedoucí z Brna směrem na Náměšť nad Oslavou a na Moravské Bránice nahrazeny autobusovou dopravou. Na obou tratích budou platit výlukové jízdní řády.

Jízdní řád náhradní autobusové dopravy je přitom odlišný od pravidelného vlakového. Autobusy pojedou v jiných časech tak, aby navazující vlaková doprava za výlukou a návazné autobusové linky IDS nebyly výlukou postiženy nebo pouze v minimálním rozsahu.

Výlukové jízdní řády regionálních a dálkových vlaků na trati 240 Brno – Jihlava budou platit od čtvrtka 22. května od 8:00 do čtvrtka 29. května do 16:00. Výlukové jízdní řády regionálních vlaků na trati 244 Brno – Moravské Bránice – Hrušovany nad Jevišovkou / Ivančice platí od čtvrtka 22. května od 8:00 do čtvrtka 29. května do 18:50.

"Cestující žádáme, aby věnovali zvýšenou pozornost údajům ve výlukových jízdních řádech," uvedla mluvčí drah Kateřina Šubová.

Změny v jízdních řádech na trati 240 Brno – Jihlava

Dálkové vlaky

 • Rychlíky Brno – Jihlava – České Budějovice – Plzeň budou v úseku Brno hl.n. – Rapotice nahrazeny autobusy. Ty budou odjíždět z Brna hl.n. o 10 minut dříve oproti pravidelným odjezdům a v opačném směru budou do Brna hl.n. přijíždět o několik minut později. Autobusy budou označeny jako linka R.

Regionální vlaky

Regionální vlaky budou nahrazeny dvěma autobusovými linkami A a B.

 • Náhradní autobusy linky A pojedou ve zrychlené trase Brno hl.n. – Ústřední hřbitov – Stará nemocnice – Rosice, Husova – Rosice u Brna – Zastávka u Brna. Tato linka bude zavedena téměř u všech vlaků.
 • Náhradní autobusy linky B pojedou v trase Brno hl.n. – Ústřední hřbitov – Stará nemocnice – Troubsko, Nová – Střelice, obecní úřad – Střelice, Vršovice – Omice – Tetčice – Rosice u Brna – Zastávka u Brna – Vysoké Popovice – Rapotice, škola – Kralice nad Oslavou.
 • V Zastávce u Brna bude umožněn přestup mezi autobusy linky A od Brna na autobusy linky B do Kralic nad Oslavou a opačně.

Změny v jízdních řádech na trati 244 Brno – Moravské Bránice – Hrušovany nad Jevišovkou / Ivančice

Osobní vlaky budou nahrazeny třemi autobusovými linkami I, K a M. Spěšný vlak „Velo Podyjí“ pojede odklonem přes Břeclav a Mikulov na Moravě.

 • Náhradní autobusy linky I pojedou v trase Brno hl.n. – Heršpická – Silůvky – Moravské Bránice – Ivančice – Moravský Krumlov (ve směru od Brna autobusy pokračují z Moravského Krumlova pouze pro výstup dále přes Rakšice a Bohutice do Miroslavi).
 • Náhradní autobusy linky K pojedou ve zrychlené trase Brno hl.n. – Heršpická – Moravský Krumlov – Rakšice – Bohutice – Miroslav a v pracovní dny dále po trase Miroslav – Dolenice – Břežany –  Pravice – Hrušovany nad Jevišovkou.
 • V Moravském Krumlově bude ve směru od Miroslavi zajištěn přestup mezi autobusy linky K na autobusy linky I směr Ivančice a Moravské Bránice.
 • Náhradní autobusy linky M pojedou v trase Střelice, Vršovice – Radostice, Mlýnská silnice – Silůvky – Moravské Bránice.
 • Na stanovišti náhradní dopravy Střelice, Vršovice bude zajištěn přestup mezi autobusy linky B od Brna na autobusy linky M do Moravských Bránic a opačně.
 • V Moravských Bránicích bude zajištěn přestup mezi autobusy linky M od Střelic na autobusy linky I do Moravského Krumlova a opačně.
 • Spěšný vlak Sp 1826/7 a 1828/9 „Velo Podyjí“ Brno-Královo Pole – Moravský Krumlov – Znojmo – Šatov jedoucí v sobotu 24. května nepojede přes Moravský Krumlov. Z Brna do Hrušovan nad Jevišovkou pojede odklonem přes Břeclav a Mikulov na Moravě, v úseku Brno hl.n. – Mikulov na Moravě bude spojen se spěšným vlakem "Velo Pálava" v jednu soupravu.
Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře