Reklama
reklama

Výluka: Od čtvrtka nepojedou vlaky mezi Brnem, Rapoticemi a Ivančicemi

V souvislosti se souběžnými udržovacími pracemi na dvou tratích budou od 22. do 29. května 2014 všechny vlaky jedoucí z Brna směrem na Náměšť nad Oslavou a na Moravské Bránice nahrazeny autobusovou dopravou. Na obou tratích budou platit výlukové jízdní řády.

Jízdní řád náhradní autobusové dopravy je přitom odlišný od pravidelného vlakového. Autobusy pojedou v jiných časech tak, aby navazující vlaková doprava za výlukou a návazné autobusové linky IDS nebyly výlukou postiženy nebo pouze v minimálním rozsahu.

Výlukové jízdní řády regionálních a dálkových vlaků na trati 240 Brno – Jihlava budou platit od čtvrtka 22. května od 8:00 do čtvrtka 29. května do 16:00. Výlukové jízdní řády regionálních vlaků na trati 244 Brno – Moravské Bránice – Hrušovany nad Jevišovkou / Ivančice platí od čtvrtka 22. května od 8:00 do čtvrtka 29. května do 18:50.

"Cestující žádáme, aby věnovali zvýšenou pozornost údajům ve výlukových jízdních řádech," uvedla mluvčí drah Kateřina Šubová.

Změny v jízdních řádech na trati 240 Brno – Jihlava

Dálkové vlaky

 • Rychlíky Brno – Jihlava – České Budějovice – Plzeň budou v úseku Brno hl.n. – Rapotice nahrazeny autobusy. Ty budou odjíždět z Brna hl.n. o 10 minut dříve oproti pravidelným odjezdům a v opačném směru budou do Brna hl.n. přijíždět o několik minut později. Autobusy budou označeny jako linka R.

Regionální vlaky

Regionální vlaky budou nahrazeny dvěma autobusovými linkami A a B.

 • Náhradní autobusy linky A pojedou ve zrychlené trase Brno hl.n. – Ústřední hřbitov – Stará nemocnice – Rosice, Husova – Rosice u Brna – Zastávka u Brna. Tato linka bude zavedena téměř u všech vlaků.
 • Náhradní autobusy linky B pojedou v trase Brno hl.n. – Ústřední hřbitov – Stará nemocnice – Troubsko, Nová – Střelice, obecní úřad – Střelice, Vršovice – Omice – Tetčice – Rosice u Brna – Zastávka u Brna – Vysoké Popovice – Rapotice, škola – Kralice nad Oslavou.
 • V Zastávce u Brna bude umožněn přestup mezi autobusy linky A od Brna na autobusy linky B do Kralic nad Oslavou a opačně.

Změny v jízdních řádech na trati 244 Brno – Moravské Bránice – Hrušovany nad Jevišovkou / Ivančice

Osobní vlaky budou nahrazeny třemi autobusovými linkami I, K a M. Spěšný vlak „Velo Podyjí“ pojede odklonem přes Břeclav a Mikulov na Moravě.

 • Náhradní autobusy linky I pojedou v trase Brno hl.n. – Heršpická – Silůvky – Moravské Bránice – Ivančice – Moravský Krumlov (ve směru od Brna autobusy pokračují z Moravského Krumlova pouze pro výstup dále přes Rakšice a Bohutice do Miroslavi).
 • Náhradní autobusy linky K pojedou ve zrychlené trase Brno hl.n. – Heršpická – Moravský Krumlov – Rakšice – Bohutice – Miroslav a v pracovní dny dále po trase Miroslav – Dolenice – Břežany –  Pravice – Hrušovany nad Jevišovkou.
 • V Moravském Krumlově bude ve směru od Miroslavi zajištěn přestup mezi autobusy linky K na autobusy linky I směr Ivančice a Moravské Bránice.
 • Náhradní autobusy linky M pojedou v trase Střelice, Vršovice – Radostice, Mlýnská silnice – Silůvky – Moravské Bránice.
 • Na stanovišti náhradní dopravy Střelice, Vršovice bude zajištěn přestup mezi autobusy linky B od Brna na autobusy linky M do Moravských Bránic a opačně.
 • V Moravských Bránicích bude zajištěn přestup mezi autobusy linky M od Střelic na autobusy linky I do Moravského Krumlova a opačně.
 • Spěšný vlak Sp 1826/7 a 1828/9 „Velo Podyjí“ Brno-Královo Pole – Moravský Krumlov – Znojmo – Šatov jedoucí v sobotu 24. května nepojede přes Moravský Krumlov. Z Brna do Hrušovan nad Jevišovkou pojede odklonem přes Břeclav a Mikulov na Moravě, v úseku Brno hl.n. – Mikulov na Moravě bude spojen se spěšným vlakem "Velo Pálava" v jednu soupravu.
Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře