Reklama
reklama

Vyhlídková jízda: Centrem Brna jezdí minibus a vozí turisty okolo památek

Vyhlídkové okružní jízdy nabízí turistům většina velkých měst. Jejich výhodou je možnost prohlédnout si během krátké doby více památek a většinou při jízdě nechybí průvodce, který k nim podává fundovaný výklad. Tuto službu nabízí turistům a místním již poněkolikáté i Brno. Turistický minibus letos poprvé vyjel minulý týden a „nalodit se“ je možné až do 27. září.

„V minibusu je průvodce, který podává výklad k místům a objektům, kolem kterých se právě projíždí. Výklad je veden v českém jazyce, pro zahraniční návštěvníky jsou k dispozici audioguidy s nahrávkou v angličtině a němčině,“ uvedla Alexandra Voňková z Turistického informačního centra města Brna, jež vyhlídkové jízdy nabízí.

Minibus vyjíždí každý čtvrtek, pátek a sobotu z náměstí Svobody vždy v 10, 12.30, 15 a 17.30 hodin, jízda trvá necelé dvě hodiny. Kolem kostela sv. Jakuba, Památníku Leoše Janáčka a parku Lužánky minibus zamíří k vile Tugendhat na Černopolní ulici. „Novinkou letošního ročníku je prohlídka zahrady, odkud se návštěvníkům naskytne ten pravý pohled na vilu, památku moderní architektury, která je zapsána na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO,“ vysvětlila Voňková.

Dalším zajímavým objektem, který turisté uvidí, je Jurkovičova vila v Žabovřeskách, jedna z nejvýznamnějších architektonických památek přelomu 19. a 20. století v Brně. „Tato vila má pro secesní Brno stejný význam jako vila Tugendhat pro Brno funkcionalistické,“ popsala Voňková.

A prohlédnout si zvenčí bude možné i další známý dům – vilu Stiassny v Pisárkách, kterou Brňané znají pod označením vládní vila. V roce 2009 přešel tento dům s rozlehlou zahradou a obslužnými objekty do majetku Národního památkového ústavu a začalo se zde budovat Metodické centrum obnovy památek architektury 20. století (COPA). Centrum se otevře v prosinci a bude sloužit ke studijním a badatelským účelům. Nabídne rovněž komentované prohlídky pro odbornou i laickou veřejnost.

Z Pisárek pak minibus kolem výstaviště a kostela sv. Václava na Gorazdově vyjede na Špilberk a cestu ukončí opět na náměstí Svobody. Dospělí za jízdenku zaplatí 170 korun, děti a senioři 90 korun, k mání je také rodinné jízdné. V ceně je zahrnuta i zmíněná prohlídka zahrady vily Tugendhat.

Trasa
Náměstí Svobody ● kostel sv. Jakuba ● Kostnice u sv. Jakuba ● Památník Leoše Janáčka ● park Lužánky ● vila Tugendhat (s prohlídkou zahrady) ● palác Tivoli ● Dětský domov Dagmar ● Jurkovičova vila ● Hvězdárna a planetárium Brno ● kostel sv. Augustina ● vila Stiassny ● brněnské výstaviště ● letohrádek Mitrovských ● Mendelovo muzeum ● bazilika Nanebevzetí Panny Marie ● pravoslavný kostel sv. Václava ● hrad Špilberk ● Moravská galerie ● Besední dům ● kostel Jana Amose Komenského ● náměstí Svobody

Zdroj: www.brno.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
V sobotu 14. 7. zahájí v Brně provoz nové středisko RETRO-USE na adrese Francouzská 36. Podobné zařízení ve Škrobárenské ulici v Brně-Černovicích, které fungovalo od roku 2016, ke stejnému dni...
14.07.2018 - 08:45
Komentáře