Reklama
reklama

VIDEO: Jihomoravští hasiči společně s brněnskými strážníky přijali ledovou výzvu

„Ledová výzva“ je již notoricky známá virální kampaň podporující boj proti neléčitelné nemoci ALS (Amyotrofická laterální skleróza). Výzvu přijala Městská policie Brno a brněnské profesionální hasiče si přizvala do této akce. 40 strážníků a hasičů se nechalo svlažit studenou vodou. Vyjadřují podporu nejen boji s konkrétní nemocí, ale podpořili dárcovství a pomoc nemocným lidem všeobecně.

Kampaň s poléváním ledovou vodou putuje celým světem a kromě celebrit, politiků a podnikatelů dostihla i organizace. Dnešní akce byla projevem, že i seriózní organizace, které dnes a denně pomáhají těm, co pomoc potřebují, dokáží touto odlehčenou formou projevit podporu dárcovství a vážně nemocným (jak dokládá přiložené video).

Každý z účastníků dnešní akce přidal dle vlastního uvážení na místě příspěvek na výzkum léčby amyotrofické laterální sklerózy (www.alsa.org).

Součástí výzvy je také nominace dalších tří osob (organizací), které tuto výzvu mají podstoupit. Hasiči a strážníci společně vyzvali Policii ČR, resp. Krajské ředitelství JMK a jeho mluvčí Petru Vedrovou. Nominaci obdržela také jihomoravská Zdravotnická záchranná služba a mluvčí Barbora Zuchová a jako poslední byl nominován Dopravní podnik města Brna a mluvčí Linda Hailichová.

Vzhledem k náročnosti příprav dostali všichni tři jmenovaní čas do středy 3.9.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře