Reklama
reklama

VIDEO: Jihomoravští hasiči společně s brněnskými strážníky přijali ledovou výzvu

„Ledová výzva“ je již notoricky známá virální kampaň podporující boj proti neléčitelné nemoci ALS (Amyotrofická laterální skleróza). Výzvu přijala Městská policie Brno a brněnské profesionální hasiče si přizvala do této akce. 40 strážníků a hasičů se nechalo svlažit studenou vodou. Vyjadřují podporu nejen boji s konkrétní nemocí, ale podpořili dárcovství a pomoc nemocným lidem všeobecně.

Kampaň s poléváním ledovou vodou putuje celým světem a kromě celebrit, politiků a podnikatelů dostihla i organizace. Dnešní akce byla projevem, že i seriózní organizace, které dnes a denně pomáhají těm, co pomoc potřebují, dokáží touto odlehčenou formou projevit podporu dárcovství a vážně nemocným (jak dokládá přiložené video).

Každý z účastníků dnešní akce přidal dle vlastního uvážení na místě příspěvek na výzkum léčby amyotrofické laterální sklerózy (www.alsa.org).

Součástí výzvy je také nominace dalších tří osob (organizací), které tuto výzvu mají podstoupit. Hasiči a strážníci společně vyzvali Policii ČR, resp. Krajské ředitelství JMK a jeho mluvčí Petru Vedrovou. Nominaci obdržela také jihomoravská Zdravotnická záchranná služba a mluvčí Barbora Zuchová a jako poslední byl nominován Dopravní podnik města Brna a mluvčí Linda Hailichová.

Vzhledem k náročnosti příprav dostali všichni tři jmenovaní čas do středy 3.9.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře