Reklama
reklama

VIDEO: Dva roky od úmrtí prezidenta má Brno ulici Václava Havla

Zastupitelé města dnes ráno schválili pojmenování úzké ulice mezi Petrovem a dvoranou Divadla Husa na provázku ulicí Václava Havla. Pojmenování navrhl umělecký šéf Husy na provázku Vladimír Morávek, radnice městské části Brno-střed kvůli tomu uspořádala dvě ankety. První byla internetová a lidé se vyjádřili proti pojmenování uličky, ve druhé museli Brňané hlasovat osobně a v té vyhrála varianta pro pojmenování.

Dosud bezejmenná ulička, která spojuje Denisovy sady, Petrov a divadlo Husa na provázku se bude jmenovat ulice Václava Havla. S návrhem na pojmenování ulice přišli lidé z Divadla Husa na provázku, kteří s Václavem Havlem často spolupracovali.

Zastupitelé Brna-středu, komise pro názvosloví, radní města a dnes i zastupitelé pojmenování schválili. „Jsem rád, že se pojmenování uličky Václava Havla přes počáteční kontroverze dotáhlo do konce," podotkl na zasedání zastupitelstva Martin Ander z opoziční Strany zelených.

Hodně lidí ale přesto považuje návrh pojmenovat zastrčenou ulici po Václavu Havlovi za urážku. Po prezidentovi Masarykovi je totiž jen o kousek dál pojmenována hlavní brněnská třída. „Václav Havel, jak jsem ho znal já, byl natolik skromný člověk, že by svým jménem nechtěl označit nic. Neřešil by, zda je ulice krátká nebo dlouhá, na okraji nebo v centru, on by řekl ne,“  myslí si primátor Onderka.

Kladem tohoto místa je podle něj to, že v ulici nejsou žádné byty, nikdo si nemusí měnit bydliště a doklady.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Komentáře