Reklama
reklama

VIDEO: Dva roky od úmrtí prezidenta má Brno ulici Václava Havla

Zastupitelé města dnes ráno schválili pojmenování úzké ulice mezi Petrovem a dvoranou Divadla Husa na provázku ulicí Václava Havla. Pojmenování navrhl umělecký šéf Husy na provázku Vladimír Morávek, radnice městské části Brno-střed kvůli tomu uspořádala dvě ankety. První byla internetová a lidé se vyjádřili proti pojmenování uličky, ve druhé museli Brňané hlasovat osobně a v té vyhrála varianta pro pojmenování.

Dosud bezejmenná ulička, která spojuje Denisovy sady, Petrov a divadlo Husa na provázku se bude jmenovat ulice Václava Havla. S návrhem na pojmenování ulice přišli lidé z Divadla Husa na provázku, kteří s Václavem Havlem často spolupracovali.

Zastupitelé Brna-středu, komise pro názvosloví, radní města a dnes i zastupitelé pojmenování schválili. „Jsem rád, že se pojmenování uličky Václava Havla přes počáteční kontroverze dotáhlo do konce," podotkl na zasedání zastupitelstva Martin Ander z opoziční Strany zelených.

Hodně lidí ale přesto považuje návrh pojmenovat zastrčenou ulici po Václavu Havlovi za urážku. Po prezidentovi Masarykovi je totiž jen o kousek dál pojmenována hlavní brněnská třída. „Václav Havel, jak jsem ho znal já, byl natolik skromný člověk, že by svým jménem nechtěl označit nic. Neřešil by, zda je ulice krátká nebo dlouhá, na okraji nebo v centru, on by řekl ne,“  myslí si primátor Onderka.

Kladem tohoto místa je podle něj to, že v ulici nejsou žádné byty, nikdo si nemusí měnit bydliště a doklady.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře