Reklama
reklama

VIDEO: Čtyři mrštné kozy okusovaly keře a skákaly po hradbách Špilberku

Návštěvníkům brněnského hradu Špilberk se v pondělí kolem poledne naskytl v okolí hradu Špilberku nečekaný pohled. U vstupu do kasemat totiž uviděli kozu se třemi kůzlaty, které se bezstarostně pásly.

Zvířata si poradila i s tím, že na prostranství neroste žádná tráva. Nejstarší koza se postavila jen na zadní nohy a spásala listy ze stromu. Čipernější a vynalézavější mláďata vyskočila na zídku a odvážila se obdobně okusovat vzrostlé stromy přes okraj hradeb.

 

Lidé na zvířata upozornili strážníky. "Ti už díky předešlým zkušenostem s útěky zvířat v centru města tušili, kdo je jejich majitelem, a jednačtyřicetiletého muže přivolala na místo," uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem. Ten si kozy v přítomnosti hlídky odchytil. "Přestože okolí bylo evidentně znečištěné jejich trusem, nesouhlasil se spácháním přestupku. Strážníci proto případ postoupili správnímu orgánu pro důvodné podezření z porušení zákona na ochranu zvířat. Majitel hospodářských zvířat má totiž povinnost zabránit jejich útěku," dodal mluvčí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Komentáře