Reklama
reklama

VIDEO: Čtyři mrštné kozy okusovaly keře a skákaly po hradbách Špilberku

Návštěvníkům brněnského hradu Špilberk se v pondělí kolem poledne naskytl v okolí hradu Špilberku nečekaný pohled. U vstupu do kasemat totiž uviděli kozu se třemi kůzlaty, které se bezstarostně pásly.

Zvířata si poradila i s tím, že na prostranství neroste žádná tráva. Nejstarší koza se postavila jen na zadní nohy a spásala listy ze stromu. Čipernější a vynalézavější mláďata vyskočila na zídku a odvážila se obdobně okusovat vzrostlé stromy přes okraj hradeb.

 

Lidé na zvířata upozornili strážníky. "Ti už díky předešlým zkušenostem s útěky zvířat v centru města tušili, kdo je jejich majitelem, a jednačtyřicetiletého muže přivolala na místo," uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem. Ten si kozy v přítomnosti hlídky odchytil. "Přestože okolí bylo evidentně znečištěné jejich trusem, nesouhlasil se spácháním přestupku. Strážníci proto případ postoupili správnímu orgánu pro důvodné podezření z porušení zákona na ochranu zvířat. Majitel hospodářských zvířat má totiž povinnost zabránit jejich útěku," dodal mluvčí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře