Reklama
reklama

Veletrhy Go a Regiontour budou ve znamení gastronomie. Brno představí speciality

Hlavními tématy veletrhů cestovního ruchu Go a Regiontour 2014 budou zážitková gastronomie a aktivní dovolená. Veletrhy se uskuteční ve dnech 16. až 19. ledna na brněnském výstavišti, první den je určený pro odborníky.

Kam vyrazit za turistikou? Kam na hory? Nepřeberně tipů, námětů a pozvánek za turistikou i sportem přinesou návštěvníkům mezinárodní veletrhy cestovního ruchu a turistických možností v regionech Go a Regiontour 2014. Jádrem budou tradičně prezentace moravských, českých a dalších středoevropských regionů. Zájemce o cykloturistiku potěší expozice Cykloturistika nejen v regionech ČR, která představí nové trasy, stezky a doprovodné služby s přesahem do příhraničních regionů. Druhou zvýrazněnou oblastí je dovolená na vodě s nabídkou lodí a sportovních člunů, doplňků a vybavení pro jachting, potápění i další vodní sporty. V nabídce tipů na aktivní dovolenou nebudou chybět ani české a moravské skiareály, golfové resorty nebo novinky pro pěší turistiku, lázeňství a wellness. Návštěvníky čeká také gastronomický festival a doprovodný program s cestovatelskou tematikou.

Město Brno tentokrát ve zvětšeném výstavním prostoru upozorní na výročí svého hudebního velikána: „Čelní grafika brněnského stánku bude věnována 160. výročí narození Leoše Janáčka a roku 2014 jako Roku Leoše Janáčka,“ řekla Markéta Uhnavá z marketingového oddělení MMB. „Objeví se opět turistické atraktivity města jako brněnské podzemí, hvězdárna s digitáriem, vila Tugendhat, hrad Špilberk a další památky,“ uvedla.

Na brněnském stánku se představí rovněž kulturní instituce, jako je Muzeum města Brna, Národní divadlo Brno, Moravské zemské muzeum, Moravská galerie a další. Brněnský stánek návštěvníky seznámí i s novinkami souvisejícími se zahraničními partnerskými městy. Mezi nimi dostane větší prostor Stuttgart, s nímž Brno spojuje rovných 25 let spolupráce.

Jako doprovodný program budou od pátku do neděle v brněnském stánku probíhat soutěžní kvízy o vstupenky (např. do zoo, Moravské galerie, Moravského zemského muzea) a dárkové předměty města Brna, jednotlivých institucí a partnerských měst. Hlavní cenu v kvízech představují vstupenky na Mistrovství světa silničních motocyklů Grand Prix 2014.

Do sousedního pavilonu F na veletrh GO zamíří především zájemci o zahraniční dovolenou. Zcela nevšední cestovatelské zážitky pak nabídne 17. ročník festivalu GO Kamera, který se v Kongresovém centru brněnského výstaviště koná po celé čtyři veletržní dny. Jeho hlavním tématem je Bhútán a největší hvězdou horolezecká legenda Peter Habeler.

Největší nápor návštěvníků se očekává v sobotu 18. ledna, kdy se zároveň odehraje nejzajímavější část doprovodného programu. V neděli od 10 do 16 hodin se vstupné snižuje ze 160 na 80 korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře