Reklama
reklama

Veletrhy Go a Regiontour budou ve znamení gastronomie. Brno představí speciality

Hlavními tématy veletrhů cestovního ruchu Go a Regiontour 2014 budou zážitková gastronomie a aktivní dovolená. Veletrhy se uskuteční ve dnech 16. až 19. ledna na brněnském výstavišti, první den je určený pro odborníky.

Kam vyrazit za turistikou? Kam na hory? Nepřeberně tipů, námětů a pozvánek za turistikou i sportem přinesou návštěvníkům mezinárodní veletrhy cestovního ruchu a turistických možností v regionech Go a Regiontour 2014. Jádrem budou tradičně prezentace moravských, českých a dalších středoevropských regionů. Zájemce o cykloturistiku potěší expozice Cykloturistika nejen v regionech ČR, která představí nové trasy, stezky a doprovodné služby s přesahem do příhraničních regionů. Druhou zvýrazněnou oblastí je dovolená na vodě s nabídkou lodí a sportovních člunů, doplňků a vybavení pro jachting, potápění i další vodní sporty. V nabídce tipů na aktivní dovolenou nebudou chybět ani české a moravské skiareály, golfové resorty nebo novinky pro pěší turistiku, lázeňství a wellness. Návštěvníky čeká také gastronomický festival a doprovodný program s cestovatelskou tematikou.

Město Brno tentokrát ve zvětšeném výstavním prostoru upozorní na výročí svého hudebního velikána: „Čelní grafika brněnského stánku bude věnována 160. výročí narození Leoše Janáčka a roku 2014 jako Roku Leoše Janáčka,“ řekla Markéta Uhnavá z marketingového oddělení MMB. „Objeví se opět turistické atraktivity města jako brněnské podzemí, hvězdárna s digitáriem, vila Tugendhat, hrad Špilberk a další památky,“ uvedla.

Na brněnském stánku se představí rovněž kulturní instituce, jako je Muzeum města Brna, Národní divadlo Brno, Moravské zemské muzeum, Moravská galerie a další. Brněnský stánek návštěvníky seznámí i s novinkami souvisejícími se zahraničními partnerskými městy. Mezi nimi dostane větší prostor Stuttgart, s nímž Brno spojuje rovných 25 let spolupráce.

Jako doprovodný program budou od pátku do neděle v brněnském stánku probíhat soutěžní kvízy o vstupenky (např. do zoo, Moravské galerie, Moravského zemského muzea) a dárkové předměty města Brna, jednotlivých institucí a partnerských měst. Hlavní cenu v kvízech představují vstupenky na Mistrovství světa silničních motocyklů Grand Prix 2014.

Do sousedního pavilonu F na veletrh GO zamíří především zájemci o zahraniční dovolenou. Zcela nevšední cestovatelské zážitky pak nabídne 17. ročník festivalu GO Kamera, který se v Kongresovém centru brněnského výstaviště koná po celé čtyři veletržní dny. Jeho hlavním tématem je Bhútán a největší hvězdou horolezecká legenda Peter Habeler.

Největší nápor návštěvníků se očekává v sobotu 18. ledna, kdy se zároveň odehraje nejzajímavější část doprovodného programu. V neděli od 10 do 16 hodin se vstupné snižuje ze 160 na 80 korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře