Reklama
reklama

Ve Starobrně se zrodil nový Drak

Originální extra chmelený ležák s názvem Drak se na začátku března poprvé stáčel do lahví v pivovaru Starobrno. Nepasterizované dvanáctistupňové prémiové pivo s objemem alkoholu 5,3%, se stane stálou součástí starobrněnské nabídky. Bude se prodávat čepované i lahvové. Předpremiérově se představilo na degustační soutěži PIVEX, kde ho odborníci v soutěži čepovaných ležáků ocenili stříbrnou medailí. Premiéra Draka v obchodní síti, restauracích a hospodách se čeká během první poloviny března.

„Jsem rád, že náš Drak minimálně dvakrát vychází vstříc Brňákům. Jednak je jeho receptura vítězem loňského hlasování ve více než dvou stovkách hospod a restaurací. A za druhé odkazuje na krásnou brněnskou legendu, která je baví. Určitě ale potěší i návštěvníky města a vůbec všechny, kdo ho ochutnají, je to totiž prémiový ležák, který nám dosud v nabídce chyběl,“ říká Milan Schramm, vrchní sládek a ředitel pivovaru.

Starobrno Drak je uvařený z vybraných surovin tradičním způsobem na dva rmuty. Po dozrávání v ležáckých sklepeních pod Žlutým kopcem, prochází ještě speciálním studeným dochmelením. I díky němu se může pochlubit vyváženou chmelovou vůní a chutí s příjemným hořkosladkým dozníváním, nabádajícím k dalšímu napití.

Brněnskou legendu o drakovi, který trápil obyvatele Brna až do chvíle, kdy jej především vtipem a chytrostí přemohl obyčejný tovaryš, zná téměř každý. Drak však dlouhodobě patří také ke Starobrnu. Již v 70. letech minulého století totiž pivovar dodával na trh dvanáctku s vyobrazením draka, o něco později pak čtrnáctku pojmenovanou Drak. V devadesátých letech pak slavily úspěch bylinné speciály Červený drak a Černý drak. „Přivést draka znovu k životu v názvu nového ležáku se tedy nabízelo, v Brně totiž nelze najít výstižnější symbol síly, tradice a hrdosti na naše město,“ dodal Schramm.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Komentáře