Reklama
reklama

Ve dvanáctém opravovaném domě ve Francouzské ulici budou byty i ubytovna

Poslední dům v problémové lokalitě Brna, ve Francouzské ulici číslo 42, se bude opravovat. Za 65 milionů korun v něm vznikne téměř čtyřicítka bytů. Část bude nájemní, některé poslouží jako ubytovna pro sociálně slabé občany.

Dům na Francouzské ulici číslo 42 v lokalitě Cejl – Francouzská – Bratislavská je nyní prázdný. Už několik let čeká na rekonstrukci, která se nyní uskuteční v rámci projektu Integrovaného plánu rozvoje měst.  V domě vznikne 39 bytů. "Některé poskytneme lidem formou pronájmu a z části bude ubytovna jako první stupeň prostupného bydlení, který by měl pomoct sociálně slabým stabilizovat bytové poměry," uvedl náměstek primátora Oliver Pospíšil s tím, že jde o první takový projekt bytů a ubytovny v Brně..

Smlouvu o dílo se zhotovitelem schválili radní. Jakmile udělá stejný krok zastupitelstvo, práce mohou začít. "Potrvají 340 dnů," poznamenal Pospíšil.

Náklady ve výši 65 milionů korun pokryje z části dotace z Evropské unie. Dělá to zhruba třetinu. Zbytek uhradí město. V projektu už Brno opravilo 11 bytových domů v části města, kde se koncentruje sociálně slabší obyvatelstvo.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře