Reklama
reklama

Ve dvanáctém opravovaném domě ve Francouzské ulici budou byty i ubytovna

Poslední dům v problémové lokalitě Brna, ve Francouzské ulici číslo 42, se bude opravovat. Za 65 milionů korun v něm vznikne téměř čtyřicítka bytů. Část bude nájemní, některé poslouží jako ubytovna pro sociálně slabé občany.

Dům na Francouzské ulici číslo 42 v lokalitě Cejl – Francouzská – Bratislavská je nyní prázdný. Už několik let čeká na rekonstrukci, která se nyní uskuteční v rámci projektu Integrovaného plánu rozvoje měst.  V domě vznikne 39 bytů. "Některé poskytneme lidem formou pronájmu a z části bude ubytovna jako první stupeň prostupného bydlení, který by měl pomoct sociálně slabým stabilizovat bytové poměry," uvedl náměstek primátora Oliver Pospíšil s tím, že jde o první takový projekt bytů a ubytovny v Brně..

Smlouvu o dílo se zhotovitelem schválili radní. Jakmile udělá stejný krok zastupitelstvo, práce mohou začít. "Potrvají 340 dnů," poznamenal Pospíšil.

Náklady ve výši 65 milionů korun pokryje z části dotace z Evropské unie. Dělá to zhruba třetinu. Zbytek uhradí město. V projektu už Brno opravilo 11 bytových domů v části města, kde se koncentruje sociálně slabší obyvatelstvo.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře