Reklama
reklama

V Mendelově muzeu se návštěvníci mohou proměnit v lékaře

Poodhalit fungování medicíny chce svým návštěvníkům Mendelovo muzeum Masarykovy univerzity. Výstava s názvem Lékařství je součástí cyklu Krok za krokem vědou je přístupná od dnešního dnes. Představuje lidské tělo, lékařskou fakultu i brněnská zdravotnická zařízení a jejich spolupráci s univerzitou.

Výstava se skládá ze dvou desítek interaktivních prvků souvisejících s lidským tělem a medicínským oborem. Mendelovo muzeum zajistilo dotykové monitory s kvízy a dalšími zajímavostmi. „Návštěvníci se na výstavě seznámí s lidským tělem také pomocí 3D modelů v životní velikosti, prohlédnou si strukturu svalů, uvidí i velký model chrupu, který budou pomocí zvětšených kartáčků či párátek čistit. Hlavní atrakcí ale jistě bude unikátní pohyblivý model kostry na jízdním kole, který byl speciálně připravený pro tuto výstavu,“ popsala některé z exponátů autorka výstavy Zuzana Hanzelková.

Pro návštěvníky jsou připravené pracovní listy, díky kterým si z výstavy odnesou spoustu zajímavých informací. Přestože je expozice zaměřená na děti, vítaní jsou všichni návštěvníci. „Máme zkušenosti s tím, že výstavy určené dětem nakonec sklízí velký úspěch i u našich dospělých návštěvníků,“ podotkla Hanzelková.

Výstava potrvá do konce tohoto roku a vstup je zdarma. V příštím roce se v muzeu v rámci cyklu Krok za krokem vědou představí ještě systematická biologie a archeologie.

Mendelovo muzeum také zprovozní českou verzi webových stránek Od počátku s DNA, která zájemcům nabídne studijní texty, animace experimentů a interaktivní úkoly z oblasti molekulární biologie a genetiky. Licenci na stránky poskytlo DNA Learning Center při Cold Spring Harbor Laboratory. Toto pracoviště je hodnoceno jako nejlepší světové pracoviště molekulární biologie a genetiky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře