Reklama
reklama

V Mendelově muzeu se návštěvníci mohou proměnit v lékaře

Poodhalit fungování medicíny chce svým návštěvníkům Mendelovo muzeum Masarykovy univerzity. Výstava s názvem Lékařství je součástí cyklu Krok za krokem vědou je přístupná od dnešního dnes. Představuje lidské tělo, lékařskou fakultu i brněnská zdravotnická zařízení a jejich spolupráci s univerzitou.

Výstava se skládá ze dvou desítek interaktivních prvků souvisejících s lidským tělem a medicínským oborem. Mendelovo muzeum zajistilo dotykové monitory s kvízy a dalšími zajímavostmi. „Návštěvníci se na výstavě seznámí s lidským tělem také pomocí 3D modelů v životní velikosti, prohlédnou si strukturu svalů, uvidí i velký model chrupu, který budou pomocí zvětšených kartáčků či párátek čistit. Hlavní atrakcí ale jistě bude unikátní pohyblivý model kostry na jízdním kole, který byl speciálně připravený pro tuto výstavu,“ popsala některé z exponátů autorka výstavy Zuzana Hanzelková.

Pro návštěvníky jsou připravené pracovní listy, díky kterým si z výstavy odnesou spoustu zajímavých informací. Přestože je expozice zaměřená na děti, vítaní jsou všichni návštěvníci. „Máme zkušenosti s tím, že výstavy určené dětem nakonec sklízí velký úspěch i u našich dospělých návštěvníků,“ podotkla Hanzelková.

Výstava potrvá do konce tohoto roku a vstup je zdarma. V příštím roce se v muzeu v rámci cyklu Krok za krokem vědou představí ještě systematická biologie a archeologie.

Mendelovo muzeum také zprovozní českou verzi webových stránek Od počátku s DNA, která zájemcům nabídne studijní texty, animace experimentů a interaktivní úkoly z oblasti molekulární biologie a genetiky. Licenci na stránky poskytlo DNA Learning Center při Cold Spring Harbor Laboratory. Toto pracoviště je hodnoceno jako nejlepší světové pracoviště molekulární biologie a genetiky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Každý si představuje ideální víkend jinak. Ten před Velikonocemi, tedy 24. a 25. března, si zájemci mohou zajít do infocentra jaderné elektrárny Dukovany, které si pro návštěvníky připravilo...
20.03.2018 - 14:00
Komentáře