Reklama
reklama

V Lužánkách visí v korunách tří borovic unikátní pozorovatelna ptáků a netopýrů

Možná patříte mezi ty, které v korunách stromů v parku Lužánky zaujala velká bílá koule připomínající vesmírný objekt. Jde o stromostan, ze kterého chtějí ornitologové pozorovat ptáky. V republice najdete takový typ pozorovatelny jen v Brně. 

Pozorovatelnu ptactva zvanou stromostan zavěsili do brněnského parku Lužánky pracovníci Veřejné zeleně města Brna. Má sloužit nejprve ornitologům, po dořešení bezpečného vchodu do pozorovatelny chtějí do korun stromů pozvat i veřejnost. Naplno se pak provoz stromostanu spustí příští rok.

Ornitologové díky stromostanu budou moci pozorovat ptáky a netopýry v okolních stromech z bezprostřední blízkosti.

„Uvnitř je poměrně velký prostor pro pozorování. Celý průměr tohoto stanu je tři metry, takže dospělá osoba se tam bez problémů postaví,“ popsala Jana Abrahamová z dodavatelské firmy Treehouses.

V současné době tak pozorovatelna slouží spíše jako atrakce pro návštěvníky parku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře