Reklama
reklama

V brněnském Sono Centru bude mixážní pult jako ve studiu Abbey Road

Už za čtyři měsíce si lidé v Brně budou moci vychutnat hudební představení v hledišti Sono Centra v ulici Veveří. Sono Centrum se díky své akustice v kulatém sále chce stát centrem kulturních aktivit v Brně. Centrum plánují oficiálně otevřít 6. května, na zahajovací koncert je pozváno 900 lidí.

Sono Centrum, které vyrůstá v ulici Veveří v brněnských Žabovřeskách, se do povědomí Brňanů zapsalo ještě před tím, než stavební práce na pozemku začaly. V korupční kauze bývalého starosty městské části Žabovřesky Aleše Kvapila a extajemníka radnice Brno – střed Radovana Novotného hrálo povolení pro stavbu Sono Centra hlavní roli. Starosta a extajemník byli pravomocně odsouzeni.

Nyní těsně před otevřením má za cíl stát se centrem kulturních aktivit v Brně. Součástí vybavení nového klubu v centru bude například klavír slavné značky Steinway nebo mixážní pult, jaký využívají muzikanti v prestižním londýnském studiu Abbey Road. Do sálu se vejde 700 sedících, případně 1200 stojících diváků. První koncert se uskuteční už 25. dubna a zahraje jihoafrické duo Goldfish, oficiální otevření plánují na 6. května. „Sono Centrum má být klub s naprosto exkluzivní akustikou,“ uvedl šéfredaktor portálu Brno - město hudby Boris Klepal.

Budova je netypická kvůli betonové kouli vystupující z průčelí, uvnitř které se skrývá hudební sál se dvěma balkony a čtyřmi bary. Kromě klubu vznikne v Sono Centru také restaurace a tříhvězdičkový hotel s 39 pokoji.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře