Reklama
reklama

V brněnském Sono Centru bude mixážní pult jako ve studiu Abbey Road

Už za čtyři měsíce si lidé v Brně budou moci vychutnat hudební představení v hledišti Sono Centra v ulici Veveří. Sono Centrum se díky své akustice v kulatém sále chce stát centrem kulturních aktivit v Brně. Centrum plánují oficiálně otevřít 6. května, na zahajovací koncert je pozváno 900 lidí.

Sono Centrum, které vyrůstá v ulici Veveří v brněnských Žabovřeskách, se do povědomí Brňanů zapsalo ještě před tím, než stavební práce na pozemku začaly. V korupční kauze bývalého starosty městské části Žabovřesky Aleše Kvapila a extajemníka radnice Brno – střed Radovana Novotného hrálo povolení pro stavbu Sono Centra hlavní roli. Starosta a extajemník byli pravomocně odsouzeni.

Nyní těsně před otevřením má za cíl stát se centrem kulturních aktivit v Brně. Součástí vybavení nového klubu v centru bude například klavír slavné značky Steinway nebo mixážní pult, jaký využívají muzikanti v prestižním londýnském studiu Abbey Road. Do sálu se vejde 700 sedících, případně 1200 stojících diváků. První koncert se uskuteční už 25. dubna a zahraje jihoafrické duo Goldfish, oficiální otevření plánují na 6. května. „Sono Centrum má být klub s naprosto exkluzivní akustikou,“ uvedl šéfredaktor portálu Brno - město hudby Boris Klepal.

Budova je netypická kvůli betonové kouli vystupující z průčelí, uvnitř které se skrývá hudební sál se dvěma balkony a čtyřmi bary. Kromě klubu vznikne v Sono Centru také restaurace a tříhvězdičkový hotel s 39 pokoji.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Komentáře