Reklama
reklama

V Brně dopravní podnik zkouší plynový mikrobus. Jezdí na linkách 43 a 64

Od začátku října se na pravidelných linkách brněnské městské hromadné dopravy objevuje opět nový typ vozidla. Dopravní podnik města Brna zkouší minibus s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG), který si zapůjčil od výrobce - společnosti SKD.

„V dopravě stále hledáme alternativy, které by nám pomohly uspořit provozní náklady a které budou zároveň cestujícím příjemné. Minibus na CNG má ještě další bonus v podobě menší ekologické zátěže. Jsme zvědaví, jak se v brněnském provozu osvědčí a jak s ním budou cestující spokojeni,“ uvedl generální ředitel podniku Miloš Havránek.

Minibus Stratos LF38 CNG na první pohled připomíná dieselové minibusy od stejného výrobce, kterých už v Brně jezdí od začátku tohoto roku deset. Jedinou odlišností je tedy způsob pohonu vozidla.

„Minibusy se velmi osvědčily na méně vytížených linkách a klidně bychom ve vozovém parku měli těchto malých vozů více. Vozidla na plyn jsou pro nás nyní ekonomicky efektivní, protože máme vlastní plnicí stanici,“ vysvětlil provozní ředitel podniku Jiří Valníček.

Autobus Stratos LF38 CNG jezdí převážně na linkách 43 a 64. Stlačený zemní plyn tankuje na plnicí stanici ve vozovně Slatina. Dopravní podnik města Brna má autobus zapůjčen na dva měsíce.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Téměř šest hodin trvala operace, při níž ortopedové z Fakultní nemocnice u sv. Anny pacientovi odstranili velkou část stehenní kosti s nádorem včetně některých měkkých tkání a svalů. Doktorům se...
19.07.2018 - 11:50
Hlasování pokračuje. Od včerejšího dne i osobně. Foto: MMB
Brněnští obyvatelé rozhodnou, zda nově opravené Dominikánské náměstí doplní socha Josefa II. Během prázdnin o tom mohou hlasovat přes BrnoID a od včerejška i vyplněním hlasovacího lístku v...
19.07.2018 - 06:30
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Dveře obchodu Foto: Městská policie Brno
Dvacetiletá dívka se pokusila z obchodu v Bohunicích ukrást tričko. Personál ji přistihl a její rozzuřený známý po hádce se zaměstnanci rozbil dveře za dvacet tisíc korun.
18.07.2018 - 08:00
Zanedbaná Arnoldova vila by se mohla dočkat rekonstrukce. O peníze na opravu požádá Muzeum města Brna Norské fondy. Ve vile by v budoucnu mohlo vzniknout Centrum dialogu – místo pro poznávání naší...
17.07.2018 - 19:13
Komentáře