Reklama
reklama

V Brně dopravní podnik zkouší plynový mikrobus. Jezdí na linkách 43 a 64

Od začátku října se na pravidelných linkách brněnské městské hromadné dopravy objevuje opět nový typ vozidla. Dopravní podnik města Brna zkouší minibus s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG), který si zapůjčil od výrobce - společnosti SKD.

„V dopravě stále hledáme alternativy, které by nám pomohly uspořit provozní náklady a které budou zároveň cestujícím příjemné. Minibus na CNG má ještě další bonus v podobě menší ekologické zátěže. Jsme zvědaví, jak se v brněnském provozu osvědčí a jak s ním budou cestující spokojeni,“ uvedl generální ředitel podniku Miloš Havránek.

Minibus Stratos LF38 CNG na první pohled připomíná dieselové minibusy od stejného výrobce, kterých už v Brně jezdí od začátku tohoto roku deset. Jedinou odlišností je tedy způsob pohonu vozidla.

„Minibusy se velmi osvědčily na méně vytížených linkách a klidně bychom ve vozovém parku měli těchto malých vozů více. Vozidla na plyn jsou pro nás nyní ekonomicky efektivní, protože máme vlastní plnicí stanici,“ vysvětlil provozní ředitel podniku Jiří Valníček.

Autobus Stratos LF38 CNG jezdí převážně na linkách 43 a 64. Stlačený zemní plyn tankuje na plnicí stanici ve vozovně Slatina. Dopravní podnik města Brna má autobus zapůjčen na dva měsíce.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Metropole by měla být významným místem, ve kterém se mísí tradice s moderním, kultura s obchodem a v neposlední radě i městem, které má styl. Ta jihomoravská však o svoji osobitost v poslední době...
20.08.2017 - 08:28
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Komentáře