Reklama
reklama

V Brně dopravní podnik zkouší plynový mikrobus. Jezdí na linkách 43 a 64

Od začátku října se na pravidelných linkách brněnské městské hromadné dopravy objevuje opět nový typ vozidla. Dopravní podnik města Brna zkouší minibus s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG), který si zapůjčil od výrobce - společnosti SKD.

„V dopravě stále hledáme alternativy, které by nám pomohly uspořit provozní náklady a které budou zároveň cestujícím příjemné. Minibus na CNG má ještě další bonus v podobě menší ekologické zátěže. Jsme zvědaví, jak se v brněnském provozu osvědčí a jak s ním budou cestující spokojeni,“ uvedl generální ředitel podniku Miloš Havránek.

Minibus Stratos LF38 CNG na první pohled připomíná dieselové minibusy od stejného výrobce, kterých už v Brně jezdí od začátku tohoto roku deset. Jedinou odlišností je tedy způsob pohonu vozidla.

„Minibusy se velmi osvědčily na méně vytížených linkách a klidně bychom ve vozovém parku měli těchto malých vozů více. Vozidla na plyn jsou pro nás nyní ekonomicky efektivní, protože máme vlastní plnicí stanici,“ vysvětlil provozní ředitel podniku Jiří Valníček.

Autobus Stratos LF38 CNG jezdí převážně na linkách 43 a 64. Stlačený zemní plyn tankuje na plnicí stanici ve vozovně Slatina. Dopravní podnik města Brna má autobus zapůjčen na dva měsíce.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře