Reklama
reklama

Úvoz je hotový pro auta. Lidé stále kličkují po rozkopaných chodnících

Prázdniny pomalu končí, ale stavební ruch v Brně stále neutichá. Silnice a chodníky jihomoravské metropole už několik let v letních měsících prochází opravami. Nejinak tomu je i letos. Například společnost Brněnské komunikace během léta opravovala na dvou desítkách míst v Brně chodníky i silnice.

Jednu dobrou zprávu pro řidiče ale v Brně silničáři mají. Úvoz je hotový. Na jedné z nejfrekventovanějších ulic ve městě frézovali dělníci silnici a následně pokládali nový asfalt a malovali dopravní značení. Šlo o opravu obrusné a ložné asfaltové vrstvy části ulice Úvoz v úseku od ulice Tvrdého až po ulici Veveří. „Obrusná vrstva vozovky je již položena. Nyní probíhají práce na opravě chodníků v úseků ulic Tvrdého až Gorkého při levé straně ulice Úvoz ze směru od Mendlová náměstí,“ popsala stav Úvozu mluvčí Brněnských komunikací Vladimíra Navrátilová.

Mezi dělníky, dopravními značkami a vyfrézovanými kanály měla auta na Úvozu kličkovat až do konce prázdnin. Práce na silnici skončily s předstihem, nyní se s rozkopanými chodníky musí vypořádat chodci. Podpatky na pískovou trasu okolo Úvozu rozhodně nedoporučujeme, hodí se spíše sportovní obuv. Také starší lidé a invalidé musí počítat s tím, že v okolí Úvozu nyní projdou jen s obtížemi. „Tak snad to stihnou dokončit, než půjdou děti do školy,“ povzdechl si nad rozkopaným chodníkem senior Čestmír Válka.

Začátkem školního roku ale opravy na silnicích a chodnících neskončí. Začne se pracovat například v ulicích Rakovecká v Bystrci, Kníničská v Komíně, U lípy svobody v Tuřanech nebo v ulici Hudcova v Medlánkách. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
Komentáře