Reklama
reklama

Úvoz je hotový pro auta. Lidé stále kličkují po rozkopaných chodnících

Prázdniny pomalu končí, ale stavební ruch v Brně stále neutichá. Silnice a chodníky jihomoravské metropole už několik let v letních měsících prochází opravami. Nejinak tomu je i letos. Například společnost Brněnské komunikace během léta opravovala na dvou desítkách míst v Brně chodníky i silnice.

Jednu dobrou zprávu pro řidiče ale v Brně silničáři mají. Úvoz je hotový. Na jedné z nejfrekventovanějších ulic ve městě frézovali dělníci silnici a následně pokládali nový asfalt a malovali dopravní značení. Šlo o opravu obrusné a ložné asfaltové vrstvy části ulice Úvoz v úseku od ulice Tvrdého až po ulici Veveří. „Obrusná vrstva vozovky je již položena. Nyní probíhají práce na opravě chodníků v úseků ulic Tvrdého až Gorkého při levé straně ulice Úvoz ze směru od Mendlová náměstí,“ popsala stav Úvozu mluvčí Brněnských komunikací Vladimíra Navrátilová.

Mezi dělníky, dopravními značkami a vyfrézovanými kanály měla auta na Úvozu kličkovat až do konce prázdnin. Práce na silnici skončily s předstihem, nyní se s rozkopanými chodníky musí vypořádat chodci. Podpatky na pískovou trasu okolo Úvozu rozhodně nedoporučujeme, hodí se spíše sportovní obuv. Také starší lidé a invalidé musí počítat s tím, že v okolí Úvozu nyní projdou jen s obtížemi. „Tak snad to stihnou dokončit, než půjdou děti do školy,“ povzdechl si nad rozkopaným chodníkem senior Čestmír Válka.

Začátkem školního roku ale opravy na silnicích a chodnících neskončí. Začne se pracovat například v ulicích Rakovecká v Bystrci, Kníničská v Komíně, U lípy svobody v Tuřanech nebo v ulici Hudcova v Medlánkách. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny...
19.08.2017 - 09:10
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Komentáře