Reklama
reklama

Úrazovka: V sedmém patře moderní traumatologie, v přízemí totalitní skanzen

Nová jednotka traumatologického oddělení Úrazové nemocnice byla přebudována z prostor kanceláří v sedmém patře budovy v ulici Ponávka. Vznikla moderní lůžková jednotka traumatologie s šestadvaceti lůžky a potřebným zázemím pro pacienty a personál nemocnice. Škoda jen, že tato část budovy ostře kontrastuje s přízemím stejného domu, kam denně chodí stovky pacientů do ambulancí. Přízemí vypadá totiž takový zdravotnický totalitní skanzen.

Umakartové obložení stěn, nedostatek místa k sezení v improvizované čekárně na chodbě, strohé pokyny "Nezvonit" a "Vyčkat" a "Neklepat" nalepené na okéncích a dveřích ordinací a vyšetřoven, rozpadající se žaluzie. Takový je obraz přízemí Úrazové nemocnice v budově v ulici Ponávka 10. Tam každý den míří stovky pacientů na kontrolu do chirurgických ambulancí. A s tím v přízemí ostře kontrastuje v posledním patře budovy, těsně pod střechou, moderní oddělení pro 26 pacientů. To se v městské nemocnici otevřelo ve čtvrtek.

"V Úrazové nemocnici Brno vzniklo nové moderní lůžkové oddělení, které pacientům i personálu nemocnice nabídne zázemí odpovídající současným moderním trendům. Tímto zásahem byla vytvořena potřebná kapacita lůžkového fondu a také zvýšena bezpečnost s ohledem na provoz celé budovy," vysvětlil primátor Brna Roman Onderka rekonstrukci posledního patra. Město za ni zaplatilo 19 milionů korun.

Součástí oprav v sedmém patře byla také částečná rekonstrukce třetího patra. Vznikly tam odpovídající prostory pro vytvoření Oddělení rehabilitace a poúrazových stavů s kapacitou 30 lůžek. „Nemocnice realizováním této rekonstrukce vytvořila podmínky pro zajištění dohodnuté péče dle smluvních ujednání se zdravotními pojišťovnami a platnými právními předpisy,“ doplnil ředitel Úrazové nemocnice Karel Doležal.

V budově Ponávka 10 je nyní situován výhradně zdravotnický provoz. V prvním a druhém patře jsou umístěny již zmíněné ambulance se zázemím a ve třetím až sedmém patře jednotlivé lůžkové jednotky.

Od roku 2009 bylo investováno na stavebních pracích v Úrazové nemocnici přes 67 milionu korun. Kdy se pacienti dočkají rekonstrukce nejnižších dvou pater, alespoň tak, aby si mohli při čekání na vyšetření sednout, není jasné. S postupnou rekonstrukcí celé Úrazové nemocnice ale město počítá v souladu s Generelem (plánem oprav) Úrazové nemocnice v Brně.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Křik a rány ozývající se z královopolských ulic probudily v pátek kolem třetí hodiny ráno tamní obyvatele a obrátili se na linku 156.
12.08.2018 - 07:34
Komentáře