Reklama
reklama

Úrazovka: V sedmém patře moderní traumatologie, v přízemí totalitní skanzen

Nová jednotka traumatologického oddělení Úrazové nemocnice byla přebudována z prostor kanceláří v sedmém patře budovy v ulici Ponávka. Vznikla moderní lůžková jednotka traumatologie s šestadvaceti lůžky a potřebným zázemím pro pacienty a personál nemocnice. Škoda jen, že tato část budovy ostře kontrastuje s přízemím stejného domu, kam denně chodí stovky pacientů do ambulancí. Přízemí vypadá totiž takový zdravotnický totalitní skanzen.

Umakartové obložení stěn, nedostatek místa k sezení v improvizované čekárně na chodbě, strohé pokyny "Nezvonit" a "Vyčkat" a "Neklepat" nalepené na okéncích a dveřích ordinací a vyšetřoven, rozpadající se žaluzie. Takový je obraz přízemí Úrazové nemocnice v budově v ulici Ponávka 10. Tam každý den míří stovky pacientů na kontrolu do chirurgických ambulancí. A s tím v přízemí ostře kontrastuje v posledním patře budovy, těsně pod střechou, moderní oddělení pro 26 pacientů. To se v městské nemocnici otevřelo ve čtvrtek.

"V Úrazové nemocnici Brno vzniklo nové moderní lůžkové oddělení, které pacientům i personálu nemocnice nabídne zázemí odpovídající současným moderním trendům. Tímto zásahem byla vytvořena potřebná kapacita lůžkového fondu a také zvýšena bezpečnost s ohledem na provoz celé budovy," vysvětlil primátor Brna Roman Onderka rekonstrukci posledního patra. Město za ni zaplatilo 19 milionů korun.

Součástí oprav v sedmém patře byla také částečná rekonstrukce třetího patra. Vznikly tam odpovídající prostory pro vytvoření Oddělení rehabilitace a poúrazových stavů s kapacitou 30 lůžek. „Nemocnice realizováním této rekonstrukce vytvořila podmínky pro zajištění dohodnuté péče dle smluvních ujednání se zdravotními pojišťovnami a platnými právními předpisy,“ doplnil ředitel Úrazové nemocnice Karel Doležal.

V budově Ponávka 10 je nyní situován výhradně zdravotnický provoz. V prvním a druhém patře jsou umístěny již zmíněné ambulance se zázemím a ve třetím až sedmém patře jednotlivé lůžkové jednotky.

Od roku 2009 bylo investováno na stavebních pracích v Úrazové nemocnici přes 67 milionu korun. Kdy se pacienti dočkají rekonstrukce nejnižších dvou pater, alespoň tak, aby si mohli při čekání na vyšetření sednout, není jasné. S postupnou rekonstrukcí celé Úrazové nemocnice ale město počítá v souladu s Generelem (plánem oprav) Úrazové nemocnice v Brně.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Komentáře