Reklama
reklama

Úrazová nemocnice bude mít Oddělení stálé chirurgické a úrazové služby

Díky dotacím a zařazení do aktualizovaného seznamu projektů Integrovaného plánu rozvoje města Brna může Úrazová nemocnice Brno získat Oddělení stálé chirurgické a úrazové služby. To bude k dispozici nejen obyvatelům Brna, ale celého Jihomoravského kraje.

Základní funkcí tohoto oddělení bude poskytnout rychlou a kvalifikovanou pomoc nemocným s právě vzniklým zdravotním problémem v nepřetržitém režimu. Pacienti budou z tohoto oddělení po ošetření buď propuštěni do domácí péče, nebo budou ponecháni na lůžku, popřípadě předáni podle závažnosti stavu do péče dalších specialistů mimo nové oddělení.

„Pracoviště Oddělení stálé chirurgické a úrazové služby je prvním krokem ke změně Úrazové nemocnice na specializovanou úrazovou a chirurgickou nemocnici. Ambicí projektu ale není nahradit stávající Lékařskou pohotovostní službu nebo konkurence traumacentru ve Fakultní nemocnici Brno. Nové oddělení bude začleněno do stávajícího areálu Úrazové nemocnice Brno,“ upozornil primátor Brna Roman Onderka.

Vybudování Oddělení stálé chirurgické a úrazové služby bude stát 61 897 tisíc korun, předpokládaná dotace je 85 procent.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře