Reklama
reklama

Univerzita poprvé ocení vynikající pedagogy. Nominují je sami studenti

Na Masarykově univerzitě se budou poprvé hledat excelentní učitelé. Kandidáty na Cenu rektora pro vynikající pedagogy mohou až do konce června nominovat sami studenti. Celkem devět držitelů ceny s latinským názvem Praeceptor insignis pak vybere komise složená ze zástupců všech fakult i studentů.  Svého vynikajícího pedagoga tak bude mít každá fakulta. Ceny předá rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek na podzimní konferenci o kvalitě vzdělávání.

Prestižní cena má vyzdvihnout důležitost vzdělávací činnosti jako jedné ze základních rolí univerzity, která se v důsledku rostoucího tlaku na výsledky výzkumu někdy opomíjí. „Kvalitní vzdělávání je přitom základem pro výchovu odborníků a vědců, a k tomu jsou potřeba vynikající pedagogové,“ zdůraznil prorektor pro akademické záležitosti Ladislav Rabušic. 

Nominovat učitele mohou všichni studenti, s výjimkou těch, kteří studují v programech celoživotního vzdělávání. „Přístup k nominačnímu formuláři v Informačním systému univerzity mají i ti, kteří ukončili studium v posledním akademickém roce,“ uvedla vedoucí Odboru pro akademické záležitosti rektorátu Eva Doležalová.

Studenti mohou na cenu navrhnout i učitele, kteří již aktivně na škole nepůsobí a u něhož neabsolvovali žádný předmět. Ocenit totiž mohou i neformální pomoc při studiu. Nominovat však nelze externí vyučující a doktorské studenty. Aby pedagog postoupil do závěrečného výběru, musí získat nejméně patnáct nominací a mít alespoň patnáct studentů, které učil či vedl. Ocenění učitelé získají malou bronzovou medaili i finanční odměnu.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře