Reklama
reklama

Univerzita poprvé ocení vynikající pedagogy. Nominují je sami studenti

Na Masarykově univerzitě se budou poprvé hledat excelentní učitelé. Kandidáty na Cenu rektora pro vynikající pedagogy mohou až do konce června nominovat sami studenti. Celkem devět držitelů ceny s latinským názvem Praeceptor insignis pak vybere komise složená ze zástupců všech fakult i studentů.  Svého vynikajícího pedagoga tak bude mít každá fakulta. Ceny předá rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek na podzimní konferenci o kvalitě vzdělávání.

Prestižní cena má vyzdvihnout důležitost vzdělávací činnosti jako jedné ze základních rolí univerzity, která se v důsledku rostoucího tlaku na výsledky výzkumu někdy opomíjí. „Kvalitní vzdělávání je přitom základem pro výchovu odborníků a vědců, a k tomu jsou potřeba vynikající pedagogové,“ zdůraznil prorektor pro akademické záležitosti Ladislav Rabušic. 

Nominovat učitele mohou všichni studenti, s výjimkou těch, kteří studují v programech celoživotního vzdělávání. „Přístup k nominačnímu formuláři v Informačním systému univerzity mají i ti, kteří ukončili studium v posledním akademickém roce,“ uvedla vedoucí Odboru pro akademické záležitosti rektorátu Eva Doležalová.

Studenti mohou na cenu navrhnout i učitele, kteří již aktivně na škole nepůsobí a u něhož neabsolvovali žádný předmět. Ocenit totiž mohou i neformální pomoc při studiu. Nominovat však nelze externí vyučující a doktorské studenty. Aby pedagog postoupil do závěrečného výběru, musí získat nejméně patnáct nominací a mít alespoň patnáct studentů, které učil či vedl. Ocenění učitelé získají malou bronzovou medaili i finanční odměnu.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Komentáře