Reklama
reklama

Ulicemi Brna se potáceli elegáni. Slavili Mezinárodní den švihlé chůze

7. leden jako Mezinárodní den švihlé chůze oslavilo téměř 130 příznivců této aktivity v Brně. Švihlá chůze je fenomén, znají ji příznivci sitcomu britské komediální skupiny Monhy Python.

Pochod, který příznivci zahájili  z Denisových sadů a pochodovali přes náměstí Svobody  na Českou ulici, se v Brně konal potřetí. „Při prvním ročníku nás bylo osm, dnes je nás mnohonásobně více,“ pochlubil se s úterní účastí jeden z organizátorů Adam Jandora.

Cílem pochodu v rámci Mezinárodního dne švihlé chůze je dostat do podvědomí fenomén Monty Python a těm, kteří ho neznají a mají smysl pro humor, alespoň zpříjemnit všední den. Hlavním účelem bylo rozveselit lidi v Brně, přesto organizátoři švihlé chůze připomínali, že jsou v Brně jménem ministerstva švihlé chůze. „Naše vláda dala loni na švihnou chůzi méně peněz než na národní obranu,  a to se musí napravit,“ vyzval vládu ke konání další z organizátorů Daniel Mašek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře