Reklama
reklama

Ulice se začnou v Brně splachovat vodou. Za 15 milionů korun to možná zlepší ovzduší

Už od letošního léta by se brněnské ulice mohly začít umývat. Čištění ulic mokrou metodou schválili brněnští radní a zároveň uvolnili 15 milionů korun. Pokropení ulic místo obvyklého zametání by mělo vést ke zlepšení ovzduší ve městě. Krok radnice vítá brněnská Strana zelených, která dlouhodobě kvůli špatnému vzduchu požaduje vyhlášení nízkoemisní zóny v centru města.

"Odpovědí města na opakující se návrhy na naprosto nesmyslný projekt nízkoemisních zón je skutečné řešení. Splachování prachových částic z brněnských ulic," uvedl Kotzian. Mokré čištění by se v Brně od dubna do října mělo dotknout míst, kde vede kolejová doprava a je také největší emisní zátěž. Jsou to například Úvoz, Zvonařka a Poříčí. Řešení by mělo být účinné. "Je to podle mě jediný způsob, který vede k vylepšení situace a neznamená finanční náklady a byrokratické zatížení, které jsou spojeny s navrhovanou nízkoemisní zónou," dodal Kotzian.

Mokré čištění ulic už Brno zkoušelo v roce 2010. Splachování vodou ale nevyřeší vše. Odstraní větší prachové částice ležící na zemi, ale ve vzduchu i nadále zůstanou jemné poletující částice.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Každý si představuje ideální víkend jinak. Ten před Velikonocemi, tedy 24. a 25. března, si zájemci mohou zajít do infocentra jaderné elektrárny Dukovany, které si pro návštěvníky připravilo...
20.03.2018 - 14:00
Komentáře