Reklama
reklama

Ulice se začnou v Brně splachovat vodou. Za 15 milionů korun to možná zlepší ovzduší

Už od letošního léta by se brněnské ulice mohly začít umývat. Čištění ulic mokrou metodou schválili brněnští radní a zároveň uvolnili 15 milionů korun. Pokropení ulic místo obvyklého zametání by mělo vést ke zlepšení ovzduší ve městě. Krok radnice vítá brněnská Strana zelených, která dlouhodobě kvůli špatnému vzduchu požaduje vyhlášení nízkoemisní zóny v centru města.

"Odpovědí města na opakující se návrhy na naprosto nesmyslný projekt nízkoemisních zón je skutečné řešení. Splachování prachových částic z brněnských ulic," uvedl Kotzian. Mokré čištění by se v Brně od dubna do října mělo dotknout míst, kde vede kolejová doprava a je také největší emisní zátěž. Jsou to například Úvoz, Zvonařka a Poříčí. Řešení by mělo být účinné. "Je to podle mě jediný způsob, který vede k vylepšení situace a neznamená finanční náklady a byrokratické zatížení, které jsou spojeny s navrhovanou nízkoemisní zónou," dodal Kotzian.

Mokré čištění ulic už Brno zkoušelo v roce 2010. Splachování vodou ale nevyřeší vše. Odstraní větší prachové částice ležící na zemi, ale ve vzduchu i nadále zůstanou jemné poletující částice.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře